Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Lutniczek: bezprawnie przetrzymywali dzieciaka, a do tego wezwali bezpodstawnie policję, co już samo w sobie jest karalne. Pouczenie było wystarczające i wykazali się odrobiną intelektu? Good joke XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@StaryWilk: oj prychłam xD jak ten ksiądz, co napisał "po bożemu, na kolana i do buzi"

@Lutniczek: no mi też przykro, ale udawanie, że nic się nie stało prędzej zaszkodzi. Takie dziadostwo trzeba potępiać, a nie pisać (nawet ironicznie, co nie każdy wyłapie), że wykazali się odrobiną intelektu... Jedyne czym się wykazali to skrajnym debilizmem, a prawo zwyczajnie złamali, bo sami policjanci nie mieli prawa przesłuchiwać i przetrzymywać 13 letniego
  • Odpowiedz
@night_witch95: no napisałem że wykazali się intelektem dlatego że w ogóle coś zrobili. W większości przypadków pewnie by nic nie zrobili. Ale powinno być tak jak mówisz. KK za bardzo się rozsiadł w polsce
  • Odpowiedz
@MechanicznyTurek: @Lutniczek: Zatrzymanie obywatelskie musi mieć podstawę prawną, np. jeśli jest się świadkiem popełnienia przestępstwa. Nie zjedzenie wafelka w żaden sposób nie łamie żadnego z paragrafów więc nie mieliśmy tu do czynienia z zatrzymaniem a z bezprawnym pozbawieniem wolności.
  • Odpowiedz
Nie zjedzenie wafelka w żaden sposób nie łamie żadnego z paragrafów


@jamnig: No i tu się mylisz

Art. 196. Kodeksu Karnego - Obrażanie uczuć religijnych innych osób

Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Hostia jest "przedmiotem czci religijnej", a skoro według kapłanów czyn chłopaka był zachowaniem, które
  • Odpowiedz
  • 0
@night_witch95: Jakie bezpodstawne wezwanie, jeśli to dyspozytor ich wysłał. () Masz nagranie? Ksiądz kłamał przez telefon? Jeśli nie, to pretensje kieruj do geniuszy z WCPR obsługujących nr 112 lub dyżurnego policji, jeśli nr 997 jeszcze się tam uchował.
  • Odpowiedz