Wpis z mikrobloga

To jest tragedia, klitki po 40m potrafią kosztować pół miliona. Już niedługo żeby posiadać swoje 4 kąty to trzeba będzie być milionerem. To jest patologia. Zadłużać się do usranej śmierci na klatkę z gówna 35m2 na osiedlu deweloperskim gdzie bloki są nasrane co 5m.

Dziękuję PIS, dziekuje też pokoleniom naszych rodziców którzy ZA DARMO dostawali mieszkania w blokach (nawet 70m2) a teraz się śmieją z młodych że nie są samodzielni. Okradliści nas i dalej okradacie!

#krakow ##!$%@? #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #kupnomieszkania #nieruchomosci #bekazpisu #warszawa #wroclaw
  • 176
@Scaab: cóż poczniesz bożenko, nic nie poczniesz. Z jednej strony krzyczą o bańce, z drugiej widać że w większych miastach są braki wielkie w mieszkaniach.

dziekuje też pokoleniom naszych rodziców którzy ZA DARMO dostawali mieszkania w blokach (nawet 70m2)


@Scaab: tu już trochę przesadzasz. Takie były czasy, z drugiej strony nie było samochodów, telewizorów i kiełbasy w sklepach.
@Scaab: to nie jest do końca tak jak piszesz, mieszkania w największych miastach drożeją bo jest ogromny napływ ludzi do tych miast. Jednocześnie wiele mniejszych miast pustoszeje i mieszkania są dosłownie za grosze, mój znajomy ostatnio przeprowadził się z Krakowa do Jaworzna i jak powiedział mi za ile kupił mieszkanie to aż było śmieszne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@diarrhoea: ceny domów mieszkań i ziemi bym jeszcze dodał, nie wiem czy aż w takim obrębie ale jeśli tak mówisz to Ci wierze jednak, zapewne w zupełnie innej proporcji. Wszak wszystko jest droższe więc ceny mieszkań pewnie też, masz rację, oczywiście nie każdego stać, jednak trzeba zwrócić uwagę że pensje też poszły w górę. Z mojego grona znajomych ma swoje mieszkanie, oczywiście większość na kredyt ale myślę że wcześniej też tak
@TrollingMasterNinja W moim rodzinnym mieście, można było ok. 10 lat temu kupić mieszkanie ok. 1km od centrum w cenie poniżej 1000zl/m (co prawda do remontu, ale uwzględniając jego kosz, 70m mieszkania można było mieć za mniej niż 100k). Obecnie w starych blokach z wielkiej płyty M2 kosztuje 5-6k, w nowych domkach, bliźniakach chcą ponad 10k. I udaje im się to sprzedać.
@diarrhoea dokładnie
Podstawowym sposobem otrzymania własnego lokum było zapisanie się do spółdzielni mieszkaniowej. System ten wytworzył jednak wiele patologii. W wielu miastach na mieszkanie spółdzielcze czekać trzeba było kilkanaście lat. Na przykład w jednej z warszawskich spółdzielni 20% mieszkań oddawano do dyspozycji rad narodowych, 30% MO i wojska, a 20% przydzielało kierownictwo. Wiele osób zaczęło szukać „dojść” do członków zarządu spółdzielni. Najbardziej ceniono znajomość z osobami pełniącymi funkcje w Centralnym Związku Spółdzielczości
dziekuje też pokoleniom naszych rodziców którzy ZA DARMO dostawali mieszkania w blokach (nawet 70m2) a teraz się śmieją z młodych że nie są samodzielni. Okradliści nas i dalej okradacie!


@Scaab: napisać że to stiwerdzenie nieprzemyślane to mało - więc mówiąc wprost - głupota: po pierwsze żadne panstwo , nawet PRL za komuny nie ma żadnych 'swoich pieniedzy' LINK za które mogło by najpierw zbudować mieszkania by potem je komuś oddać ZA
@Scaab to ja tylko przypominam Wzrost liczby chętnych na mieszkania usiłowano zmniejszyć wprowadzając w 1965 roku instytucję „kandydata na członka spółdzielni” (czyli oczekującego, by móc oczekiwać na mieszkanie!), jednak było to tylko przesunięcie problemu o kilka lat w czasie, o tzw. staż członkowski, a w dodatku było posunięciem korupcjogennym.
I dalej
Mieszkania stawały się towarem luksusowym. W 1976 roku wielkość wkładów w spółdzielniach członkowskich wzrosła o 20%, a czynsz za mieszkania lokatorskie
@Scaab: weź nie pierd*l. Ile zaoszczędziłeś do kiesy w ostatnim roku? To cafe latte z Żabki Cię okrada a nie rodzice.
Teraz możesz postawić dom do 35m na zgłoszenie i wyjdzie 100 000.
Mój dziadek by całego gospodarstwa nie postawił gdyby nie zapierdziel na 3zmiany handel na giełdzie samochodowej i inne dorywcze fuchy.

"A bo oni kiedyś mieli okazję" tak a my nie mamy? Programistyczne eldorado choćby. Zaraz się utnie a
@diarrhoea: poszły grubo w góre jak wszędzie. No napisałeś wymieniłeś akurat ruczaj koło centrum, więc się zdziwiłem czy tam tak drogo jest.
Podejrzałem mapkę ze średnimi cenami no i ruczaj wypada raczej przecietnie, a przynajmniej taniej niż okolice, które mnie interesują najbardziej (nei jest to centrum).
To jest tragedia, klitki po 40m potrafią kosztować pół miliona. Już niedługo żeby posiadać swoje 4 kąty to trzeba będzie być milionerem. To jest patologia. Zadłużać się do usranej śmierci na klatkę z gówna 35m2 na osiedlu deweloperskim gdzie bloki są nasrane co 5m.


@Scaab: Co kto lubi. Za niewiele więcej masz normalny dom wolnostojący pod miastem - jednak wymaga to trochę więcej samozaparcia niż kupno gotowego mieszkania w kurniku, druga
@Scaab: > Okradliści nas i dalej okradacie!

Co więcej dalej nas okradają. Ktoś policzył, że tamto pokolenie oddawało na fundusz emerytalny coś około 20$. Teraz siedzą na naszych grabiach i musimy robić na stado przedwczesnych, uprzywilejowanych emerytów. Dosyć że okradają to jeszcze dyktują nam jak żyć. Liczba emerytów głosujących na PiS daje jasny sygnał młodym ludziom. Pokolenie PRL to najbardziej rozpieszczone, leniwe i roszczeniowe pokolenie. Ludzie z jednej strony złamani przez
Za niewiele więcej masz normalny dom wolnostojący pod miastem - jednak wymaga to trochę więcej samozaparcia niż kupno gotowego mieszkania w kurniku, druga kwestia to obecnie mieszkania tego typu kupuje się jedynie z dwóch powodów: 1. Aby dziecko nie musiało podczas studiów płacić za wynajem, a zarazem za 15 lat mieć jakieś zabezpieczenie. 2. Pod wynajem - np. w Wrocławiu to grzech w ostatnich latach nie kupić mieszkania mając możliwości kredytowe.


@
@Scaab: No to pretensje do ludzi głosujących na Majchrowskiego, Ukraińców i Podkarpacia które przeprowadziło inwazje na to miasto, niszcząc je.

Oni sprzedają ziemie z dziada pradziada żeby się zadłużyć na 30 lat w tych klitkach. Nie wygrasz.

I une myslo ze tak ma być ze tak ciasno, śmieci przed drzwi, bo one tera paniska bo w mieście mieszkajo.

A do siebie nie wruco bo nie po to studyja robili. Także kupio