Wpis z mikrobloga

Uwielbiam czytać wykopków którzy piszą o naszych rolnikach niech zdychają. Dalej wyzywajcie rolników że tylko dopłaty biorą, bo przecież wielkie koncerny są lepsze, po co nam własność prywatna.

Myślicie że na Ukrainie produkcją rolną zajmują sie zwykli Janusze jak u nas?

No niestety ale was zaskocze bo bardzo duża część ziem Ukrainy jest uprawiana przez wielkie koncerny rolnicze typu kernel, ksagro, agroton, astarta, milkiland.

Więc na aferze ze zbożem w większości bogacą sie fundusze inwestycyjne i zachodni kapitał a po dupie dostaje nasze rodzime rolnictwo...

#ukraina #wojna #rolnictwo #zboze #afera
  • 51
Uwielbiam czytać wykopków którzy piszą o naszych rolnikach niech zdychają


@Samuraj_ze_Spychowa: małorolni w sensie biznesowym powinni zdechnąć.

Niech rusza dupy i zakładają konkurencyjne spółdzielnie, albo sprzedają ziemie rolnikom którzy potrafią ogarnąć biznes wydajniej.
No ale nie, to nierealne, bo ważniejsze są zatargi o miedze toczone od XIX wieku, niż prowadzenie biznesu
@Samuraj_ze_Spychowa: A co Polskie gospodarstwa z 12 hektarach zrobią?
świat zwołują?

Średnia wielkość gospodarstwa na Ukrainie to z 60ha i więcej.
Skończyły się czasy że zarobisz coś nająć taki skrawek ziemi zarobisz.
Do tego dochodzi fakt że rolnikiem mało kto chce być, kobiety nie chcą mężów rolników, bo praca nie wdzięczna i brak wolnego.

Przyszłością są wielkie koncerny rolnicze gdzie w USA jest sporo
Pobierz
źródło: 55cb45b5ce5a4_o_large
@Lukardio:

Do tego dochodzi fakt że rolnikiem mało kto chce być, kobiety nie chcą mężów rolników, bo praca nie wdzięczna i brak wolnego.


Czy ty się z ch&#_m na łby do końca już pozamieniałeś? Znam paru rolników i każdy z nich ma szczęśliwą rodzinę. Młodych rolników.

A z twoich statystyk wynika tyle, że w Polsce nie ma zagranicznych koncernów które zabijają rynek. I tak ma zostać.
@Lukardio: średnią wielkość na Ukrainie zawyżają te wielkie koncerny a u nas taka średnia wychodzi przez KRUS bo Krysia ktora ma męża w Niemczech i nie chce pracować to woli sobie KRUS opłacić raz na kwartał i bedzie miała jakąś tam emeryturę z tego ale z rolnictwem nie ma nic wspólnego i nic nie uprawia ale gospodarstwo do statystyk jest.
@Leniek: @Lukardio Jak się jest takimi durniami jak wy dwaj, gdzie rolnictwo to dla was tylko zboże, do którego trzeba setek hektarów, to nie dziwota, że #!$%@? jak potłuczeni, że duży, to lepszy. Znam małe gospodarstwa do 5 hektarów, które trzepią niezły hajs i kupują nowe maszyny za GOTÓWKĘ, no ale to trzeba mieć minimalną wiedzę o rolnictwie, a nie używać chłopskiego rozumu, jak przeciętny wychodek.
Czy ty się z ch&#_m na łby do końca już pozamieniałeś? Znam paru rolników i każdy z nich ma szczęśliwą rodzinę. Młodych rolników.


@Aquamen: #!$%@?, znasz paru rolników z żonami więc to oznacza, że wszyscy na wsi są szczęśliwi, katoliccy i farmerscy XD

tymczasem badania
https://www.money.pl/gospodarka/gdzie-sa-te-kobiety-wyjechaly-do-miasta-a-mezczyzni-zostali-na-wsi-dysproporcja-w-liczbie-rosnie-6535537994995841a.html