Wpis z mikrobloga

Nie ma to jak wyzywać obcych ludzi od egoistów samemu chcąc robić najbardziej egoistyczną rzecz na świecie, tj. grać w ruletkę cudzym życiem żeby się pobawić w domek.
Jeśli naprawdę nie chcecie wchodzić w dyskusje o słuszności waszych "decyzji" to każdy to uszanuje. Ale jeśli wprost piszecie, kłamliwie, że inni są egoistami jakoby bardziej niż wy to już rzucenie rękawicy.
#bekaznatalistow #antynatalizm
nie wiedziałam czy wołać autorkę, nie chcę jej szamotać tam gdzie pewnie nie chce być. Z drugiej strony nic o nas bez nas, więc nie musisz się udzielać ani odpowiadać @vanilla_candle
M.....D - Nie ma to jak wyzywać obcych ludzi od egoistów samemu chcąc robić najbardzi...

źródło: comment_e8OnZ5K0kIfXEn9qAR23rtSgtdPgJvXF.jpg

Pobierz
  • 136
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ripleyx: Oczywiście że są - większość tych ludków nie chce mieć dzieci bo uwaga - pogorszy to ich komfort życia. Cała reszta to próby ukrycia tego powodu. Ciekawe też Ci ich rodzice wiedzą że uważają że przynieśli im cierpienie i są według nich egoistami.
  • Odpowiedz
Wysoki poziom wyparcia u Ciebie jest, serio. Z tego co napisałaś w swoim żalu o tym, że nikt z Tobą rodziny nie chce założyć oznacza, że Twoje życie jest właśnie smutne, niespełnione. Masz tak przyziemne marzenie, które jest sobie w stanie zapewnić każdy po osiągnięciu dojrzałości płciowej, a mimo to nadal nie doczekałaś się ani partnera, ani dzieci, więc mimo najszczerszych chęci swoich rodziców nadal żyjesz w świecie w którym Twoje trywialne
  • Odpowiedz
@ediz4: a co jeśli ktoś chciałby mieć dzieci ale z troski o ich przyszłość tego nie robi? Ja naprawdę rozumiem że niektórym nie mieści się w głowie, że ktoś patrzy też na potrzeby drugiej osoby zanim ją sobie weźmie, ale nie musicie mierzyć wszystkich swoją miarą.
  • Odpowiedz
@ediz4:

Ciekawe skąd przeświadczenie że twoje ambicje czyli kariera czy dobrze się nażreć jest lepsza od jej?

bo nie naraża doskonale niewinnych ludzi na zwykłe niebezpieczeństwo
  • Odpowiedz
@MPXD: to jest dopiero upadek swiata. Srodowiska LGBTXYZ promuja teraz milion argumentow za tym zeby sie nie rozmnazac, jest to chore. Niech cywilizowani ludzie w imie wyzszych celow sie nie rozmnazaja, my wyginiemy, a na swiecie zostaja tylko LGBT i araby. Oni lodowcow nie rozpuszczą.
  • Odpowiedz
@ediz4: Nie wiem czy to poważna odpowiedz ale załóżmy, że tak - powody nieposiadania dzieci są różne i nawet gdyby ktoś po prostu nie chciał tylko ze względu na siebie to jego decyzja jest dobra bo robienie eksperymentu na sobie i na dziecku tylko dlatego, że jakiś natalista tupie nóżką i uważa, że wszyscy powinni mieć dzieci bo on tak chce i może akurat wszystko pójdzie dobrze a jak nie
  • Odpowiedz
@hehexdlollmao a co ile sekund się ktoś rodzi? Chyba jednak trochę częściej niż ktoś popełnia samobójstwo.

@MPXD rodzina wie, że wolałabyś nie żyć i masz im za złe, że Cię sprowadzili na świat? Prowadzisz swoją krucjatę również przy rodzinnym stole?

Chodzi o to, że to właśnie Twoje myślenie jest egoistyczne. Myślisz o sobie i o tym, że wolałabyś nie żyć nie biorąc pod uwagę ludzi szczęśliwych i wdzięcznych za życie.
  • Odpowiedz
@ediz4: I na progu katastrofy klimatycznej. A to że mamy "największy dobrobyt" nie oznacza że co roku miliardy nie umierają z głodu, na raka, nie są mordowane, nie są zamknięci w burdelach, obrzezani, że nie zmagają się z depresją.
Nie ma dzieci, nie ma ryzyka że np. będzie mieć porażenie mózgowe. Nikomu nic nie zabieram, i przynajmniej nie wpycham go do ruletki ze wszystkimi nieszczęściami. Dlaczego mam robić nowych ludzi,
  • Odpowiedz
Nie wiem czy to poważna odpowiedz ale załóżmy, że tak - powody nieposiadania dzieci są różne i nawet gdyby ktoś po prostu nie chciał tylko ze względu na siebie to jego decyzja jest dobra bo robienie eksperymentu na sobie i na dziecku tylko dlatego, że jakiś natalista tupie nóżką i uważa, że wszyscy powinni mieć dzieci bo on tak chce i może akurat wszystko pójdzie dobrze a jak nie to trudno, takie
  • Odpowiedz
ale w ogólnym rozrachunku chodzi o utrzymanie gatunku i danie szans przyszłym pokoleniom.


@Can_I_help_you: po co chcesz utrzymywać gatunek? Przyszłe pokolenie nie będzie potrzebować żadnej szansy jeśli go nie będzie.
I wychodzisz z błędnego założenia. Jestem szczęśliwa i tym bardziej wiem, że wiele osób cieszy się z życia (wiem też biologicznie dlaczego, ale mniejsza) i co z tego? Ich dzieci wcale nie muszą. Nie ma dzieci, nie ma ryzyka. A szansy na życie nikomu nie zabierasz nie decyzując się na dziecko.

Ty, do czego próbujesz przekonywać, to ludzkość wyginęła by w ciągu
  • Odpowiedz
@MPXD:

A to że mamy "największy dobrobyt" nie oznacza że co roku miliardy nie umierają z głodu, na raka, nie są mordowane, nie są zamknięci w burdelach, obrzezani, że nie zmagają się z depresją....

To jest część życia. Pytanie za sto punktów - czemu teraz żyjesz w niebezpieczeństwie? jesteś masochistką?

Dlaczego mam robić nowych ludzi, gdy jest nas już dużo za dużo i wiele milionów potrzebuje pomocy? Ah, bo ja
  • Odpowiedz
@MPXD: Nie zakładanie rodziny z własnej woli jest egoistyczne, bo najczęściej osoba która jej nie założyła liczy na bycie utrzymaną przez obce dzieci na starość. Tzn raczej nie znam ludzi który zamiast przejść na emeryturę, planują się zabić, a właśnie zabezpieczeniem na starość są dzieci.
  • Odpowiedz
@ediz4: Cierpienie nie jest urojeniem tylko faktem i to jest moralnie bardzo odpowiednie, żeby nie decydować się na dziecko kiedy ma się świadomość, że nie jest się w stanie zapewnić mu szczęścia, nie powinno się myśleć „ja mam instynkt i chcę dziecka więc dziecko musi być, bez względu na potencjalne ryzyko czy jego przyszłe warunki życia”
  • Odpowiedz