Wpis z mikrobloga

Nie ma to jak wyzywać obcych ludzi od egoistów samemu chcąc robić najbardziej egoistyczną rzecz na świecie, tj. grać w ruletkę cudzym życiem żeby się pobawić w domek.
Jeśli naprawdę nie chcecie wchodzić w dyskusje o słuszności waszych "decyzji" to każdy to uszanuje. Ale jeśli wprost piszecie, kłamliwie, że inni są egoistami jakoby bardziej niż wy to już rzucenie rękawicy.
#bekaznatalistow #antynatalizm
nie wiedziałam czy wołać autorkę, nie chcę jej szamotać tam gdzie pewnie nie chce być. Z drugiej strony nic o nas bez nas, więc nie musisz się udzielać ani odpowiadać @vanilla_candle
M.....D - Nie ma to jak wyzywać obcych ludzi od egoistów samemu chcąc robić najbardzi...

źródło: comment_e8OnZ5K0kIfXEn9qAR23rtSgtdPgJvXF.jpg

Pobierz
  • 136
  • Odpowiedz
@MPXD: Widziałam ten wpis i miałam podobne spostrzeżenia, właściwie ciężko o coś bardziej egoistycznego niż nazywanie innych ludzi, którzy podjęli decyzję mając na uwadze szczęście potencjalnych dzieci, że są egoistami bo nie chcą żyć tak jak jakiemuś nataliście się wydaje, że powinni
  • Odpowiedz
@MPXD: Zapewnię moim dzieciom szczęśliwe życie, szczęśliwsze na pewno, niż Wasze :) Bez powodu na pewno nie jesteście tacy zgorzkniali, rodzice może Was nie kochali, ale nie każdy ma tak w domu.
  • Odpowiedz
@vanilla_candle: po pierwsze nadal masz dzieci dla swojej własnej potrzeby i nie robisz tego dla nich tylko dla siebie. Po drugie to, że sobie wyobrażasz że będą miały szczęśliwe życie wcale nie oznacza że tak będzie. Bo niestety może im się przytrafić wiele złych rzeczy na które - uwaga - nie masz wpływu
  • Odpowiedz
@Thachi: Idźcie się nawzajem pocieszać i analizować swoje problemy z psychiką :D musicie być strasznie smutni, zakładając, że urodzenie dziecka to zapewnienie mu piekła. Może Wy macie piekło, więc pretensje kierujcie do rodziców, a nie do normalnych ludzi :P
  • Odpowiedz
@vanilla_candle: Rozumiem, że swoje dzieci nauczysz też tak górnolotnej metody dyskusji jak ad personam.
Nie mówię, że to jest zapewnienie mu piekła. Ale to może być zapewnienie mu piekła i to nieuczciwe że ryzykujesz cudze cierpienie bo masz marzenie mieć dzieciaczki. Nadal zresztą nie odpowiedziałaś, dlaczego to inni, a nie ty są egoistami. Tak jak mówię: posiadanie dzieci jest bardzo przyjemne, ale robisz to tylko dla siebie przy okazji ryzykując cudzym
  • Odpowiedz
@MPXD: Takie życie, nikt nie ma lekko. Dla własnego dobra zamknij się w piwnicy i siedź zła na cały świat, bo mama śmiała Cię urodzić. Komedia :D Cyrk pojechał, klaunów zostawili
  • Odpowiedz
@vanilla_candle: Po pierwsze: nie, nie jest piękne, możesz to powiedzieć milionom chorych i głodujących albo przetrzymywanych w niewoli seksualnej.
Po drugie nie miałam zamiaru dyskutować o całym spektrum, chcę tylko usłyszeć dlaczego uważasz że twoja chęć posiadania dzieci jest nieegoistyczna, a cudze nieposiadanie dzieci jest egoistyczne
  • Odpowiedz
@vanilla_candle: Ale ja nie mówię o partnerze tylko o dzieciach. Dlaczego uważasz że chęć posiadania dzieci nie jest twoją zachcianką, mimo że w oczywisty sposób jest? Posiadanie partnera zresztą też jest zachcianką, bo jesteśmy ludźmi, mamy to w mózgu, wszyscy tego pragniemy.
Więc proszę, wyjaśnij mi jak pięciolatkowi: dlaczego twoim zdaniem chęć posiadania dzieci nie jest egoistyczna?
  • Odpowiedz
@MPXD: Ponieważ chcę dać im kawałek siebie. Poświęcić ciało, czas wolny i pieniądz. Dać dużo miłości, ciepła i troski. Pokazać im, jak piękne może być życie. Nadal nie rozumiesz? Chcę poświęcić się, by wychować nowego, dobrego człowieka. Dać nowe życie.
  • Odpowiedz
@vanilla_candle: Ok, dlaczego nie "poświęcisz siebie" komuś kto już żyje i cierpi? Dlaczego mimo miliardów ludzi na Ziemi ty koniecznie musisz zrobić nowego człowieka, stworzyć nowe potrzeby, przy okazji ryzykując dla nich niewyobrażalne cierpienia jakie mogą się trafić w życiu?

To oczywiście pytania retoryczne.
Ty CHCESZ. Bo dzieci takie fajne, mogę coś dla kogoś zrobić, mogę kogoś kochać. To też koniecznie musi być dziecko i koniecznie moje dziecko bo inaczej to
  • Odpowiedz