Wpis z mikrobloga

Nie ma to jak wyzywać obcych ludzi od egoistów samemu chcąc robić najbardziej egoistyczną rzecz na świecie, tj. grać w ruletkę cudzym życiem żeby się pobawić w domek.
Jeśli naprawdę nie chcecie wchodzić w dyskusje o słuszności waszych "decyzji" to każdy to uszanuje. Ale jeśli wprost piszecie, kłamliwie, że inni są egoistami jakoby bardziej niż wy to już rzucenie rękawicy.
#bekaznatalistow #antynatalizm
nie wiedziałam czy wołać autorkę, nie chcę jej szamotać tam gdzie pewnie nie chce być. Z drugiej strony nic o nas bez nas, więc nie musisz się udzielać ani odpowiadać @vanilla_candle
M.....D - Nie ma to jak wyzywać obcych ludzi od egoistów samemu chcąc robić najbardzi...

źródło: comment_e8OnZ5K0kIfXEn9qAR23rtSgtdPgJvXF.jpg

Pobierz
  • 136
@vanilla_candle: Rozumiem, że swoje dzieci nauczysz też tak górnolotnej metody dyskusji jak ad personam.
Nie mówię, że to jest zapewnienie mu piekła. Ale to może być zapewnienie mu piekła i to nieuczciwe że ryzykujesz cudze cierpienie bo masz marzenie mieć dzieciaczki. Nadal zresztą nie odpowiedziałaś, dlaczego to inni, a nie ty są egoistami. Tak jak mówię: posiadanie dzieci jest bardzo przyjemne, ale robisz to tylko dla siebie przy okazji ryzykując cudzym
@vanilla_candle: Ale ja nie mówię o partnerze tylko o dzieciach. Dlaczego uważasz że chęć posiadania dzieci nie jest twoją zachcianką, mimo że w oczywisty sposób jest? Posiadanie partnera zresztą też jest zachcianką, bo jesteśmy ludźmi, mamy to w mózgu, wszyscy tego pragniemy.
Więc proszę, wyjaśnij mi jak pięciolatkowi: dlaczego twoim zdaniem chęć posiadania dzieci nie jest egoistyczna?
@vanilla_candle: Ok, dlaczego nie "poświęcisz siebie" komuś kto już żyje i cierpi? Dlaczego mimo miliardów ludzi na Ziemi ty koniecznie musisz zrobić nowego człowieka, stworzyć nowe potrzeby, przy okazji ryzykując dla nich niewyobrażalne cierpienia jakie mogą się trafić w życiu?

To oczywiście pytania retoryczne.
Ty CHCESZ. Bo dzieci takie fajne, mogę coś dla kogoś zrobić, mogę kogoś kochać. To też koniecznie musi być dziecko i koniecznie moje dziecko bo inaczej to