Wpis z mikrobloga

Nie ma to jak wyzywać obcych ludzi od egoistów samemu chcąc robić najbardziej egoistyczną rzecz na świecie, tj. grać w ruletkę cudzym życiem żeby się pobawić w domek.
Jeśli naprawdę nie chcecie wchodzić w dyskusje o słuszności waszych "decyzji" to każdy to uszanuje. Ale jeśli wprost piszecie, kłamliwie, że inni są egoistami jakoby bardziej niż wy to już rzucenie rękawicy.
#bekaznatalistow #antynatalizm
nie wiedziałam czy wołać autorkę, nie chcę jej szamotać tam gdzie pewnie nie chce być. Z drugiej strony nic o nas bez nas, więc nie musisz się udzielać ani odpowiadać @vanilla_candle
M.....D - Nie ma to jak wyzywać obcych ludzi od egoistów samemu chcąc robić najbardzi...

źródło: comment_e8OnZ5K0kIfXEn9qAR23rtSgtdPgJvXF.jpg

Pobierz
  • 136
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@arczer:

Kobieta w ciągu swojego życia wytworzy około 400 komórek jajowych, zaś mężczyzna wytwarza około 120 000 000 plemników dziennie. Czyli w ciągu 50 lat aktywności średnio 2 190 000 000 000. Oznacza to, że z jednego mężczyzny i z jednej kobiety może powstać około 876 000 000 000 000 kombinacji plemnika i komórki jajowej. Oczywiście nie będę wyliczać ile z jednej kombinacji może powstać ludzi, bo po połączeniu zaczyna
  • Odpowiedz
@MPXD: @HAL__9000:
wy już nie bronicie prawa do własnej decyzji o nierozmnazaniu się, tu już idą postulaty o nierozmnazanie się całego gatunku. Przerwijmy to pasmo nieszczęść i niech tu i teraz każdy wytnie se organy rozrodcze.
Ja zalecam terapię bo widocznie żyjecie w bardzo mrocznym, pełnym strachu miejscu a nie musi tak być.
  • Odpowiedz
@arczer: też mi ich żal. Mam wrażenie, że nie mają w życiu innej pasji poza truciem czy płodzeniem długich, ale i tak bezsensownych postów. Stąd to przekonanie o braku wartości zycia
  • Odpowiedz
Tzn jak zmienić system? To nie jest egoistyczny powód, jestem skłonny stwierdzić że dzieci w przyszłości będą mogły decydować czy utrzymywać swoich rodziców. Jedna strona daje poprawne wychowanie, a druga w zamian utrzymanie na starość. Oczywiście jestem przeciwny przymusowym składkom do ZUSu, w takim znaczeniu też jestem za zmianą systemu.


@WscieklyAzot: Daje poprawne wychowanie? Czyli ryzykując cudzym życiem, tylko po to aby pobawić się w rodziców i żeby ktoś nas
  • Odpowiedz
@vanilla_candle: po prostu nie traktuj robienie dzieci jako coś dobrego dla ludzkości tylko dla siebie i części rodziny. Egoistyczne podążanie za instynktem by potem mogło teoretycznie umrzeć od razu po narodzinach, profit? Żaden, żyjemy w polsce, nie w ameryce gdzie mógłby zostać kimś bardzo ważnym np w NASA. Jakbyś od razu przyznała że pobudki są przyziemne (pomijam katolicyzm) to by tego wpisu nie było
  • Odpowiedz
@MPXD:

Rodzic, gdy już zdecyduje się na dziecko ma zasrany obowiązek robić wszystko byle tylko dziecku było jak najlepiej (i to do końca życie

Ja uważam że nie, ale każdy ma swoje zdanie. Nie będę robił żadnych wycieczek personalnych i nie wiem co jest kontrowersyjnego w traktowaniu rodzicielstwa jak niepisanej umowy. Mamy po prostu odmienne światopoglądy. Nigdzie nie napisałem że dziecko jest coś winne rodzicom, no i jeszcze to zdanie
  • Odpowiedz