Wpis z mikrobloga

Mam zamiar przeprowadzić się do #warszawa. Ile mógłbym tam dostać pensji?

- ukończyłem finanse i rachunkowość na #uep (licencjat)
- mam kurs II stopnia skwp (specjalista ds. rachunkowości)
- mam ukończone kursy biznesowe dla #angielski i #niemiecki na poziomie B2
- przez pół roku pracowałem w #big4 w dziale księgowości

8k brutto na start jest realne?

#praca #pracbaza #ksiegowosc #korpo #korposwiat
  • 73
@zemsta_przegrywa: pracuję w Warszawie, zupełnie inna branża. Twoje kursy itd wszystko jest okej, tylko jak pracowałeś tylko pół roku no to sorry ale nikt Ci na start nie da 8k, bo to jakaś fanaberia. Prawda jest taka, że osób z kwalifikacjami takimi jak Ty w Warszawie jest masa, a doświadczenie w zawodzie mogą mieć większe. Ratują Cię języki, ale w Warszawie ciężko się przebić przy kiepskim doświadczeniu
to jeszcze w Warszawie

to Warszawa a nie Poznań

@szempejnpapi: Yyy? No 8k to pewnie nie dostanie ale zdajesz sobie sprawę że akurat pensje warszawskiej w większości korpozawodów(no poza IT) to w innych miastach są często nieosiągalne w ogóle czy trollujesz po prostu?
@zemsta_przegrywa:

Nie jest najważniejsze. Do pracy z klientem niemieckim weźmiesz kogoś kto nie ma doświadczenia i zna niemiecki czy kogoś kto ma 10 lat doświadczenia i nie zna niemieckiego?

Za ta sama kase? To wezme ta osobe z 10 lat doświadczenia, i oplace tlumacza jak będzie trzeba.

Za rozna kase, to zależy jaka roznica
@zemsta_przegrywa: W Warszawie jest taka uczelnia, nazywa się Szkoła Główna Handlowa, ale dla niepoznaki, bo tak naprawdę studia dzienne to germanistyka z elementami ekonomii. Możesz wyrwać dobrą kasę w finansach, księgowości etc., ale gościu, masz pół roku doświadczenia, a wcześniej podana szkółka wypluwa co roku 2,8 k absolwentów, z czego pewnie połowa jak nie więcej to studia dzienne z niemieckim perfect. Więc nie pruj się do ludzi, że gówno wiedzą, bo