Wpis z mikrobloga

@niezawodny:
Wiem, żyje 22 lata(urodziłem się) w UK
Wieje ciepły wiatr nawet w nocy temp nie spada poniżej 14°C (tak wiem gulfstream to prad oceaniczn, ale ngrzewa powietrze) kiedyś ktoś zarzucał mi niewiedzę na wkopie więc piszę na wszelki wypadek.
W Grudniu w nocy jeżeli wieje z zachodu to ok 12 stopni.
@papperlapp: Bo w Danii jest odchyl od sredniej jest bardzo maly. Jak jest 7 stopni i pada deszcz to moze to byc tak i Grudzien jak i Marzec jak i Wrzesien. Nie zgadniesz :)
W Armenii domyslam sie zimy sa o wiele zimniejsze i zanizaja srednia.
henk

1 dzień 1 godz. temu
via Wykop Mobilny (Android)

+3







@Pan_Bober: #!$%@?, widzisz pokolorowaną mapkę, to dajesz plusa.



+: indigokid, jlp +1 inny





odpowiedz


ulubiony zgłoś
udostępnij

@arturo1983: Zastanawia jaki algorytm przyjęto ,bo minusowe temperatury mierzone na wysokości 700 m.n.p.m dotyczą obszaru o powierzchni powiedzmy 2-3 tysięcy ha ,a w tym samym czasie dodatnia temperatura z wahaniami 2-3 stopni dotyczy 300 tyś ha. Jak to da miarodajny wynik .Stwórzmy
Co to jest ta średnia roczna temperatura?
Średnia z maksimów dobowych? Średnia z minimów dobowych? Średnia ze średnich dobowych?
A jeśli to trzecie - to te średnie dobowe znowu: jak są liczone? I przede wszystkim jak rozmieszczone są stacje meteo? Stacja na Śnieżce będzie miała nieraz o 20 stopni inne wskazania niż stacja w np. Zielonej Górze. Oczywistym jest, że średnia z nich dwóch nie będzie również średnią dla całej Polski. Czy