Wpis z mikrobloga

@XpedobearX: Jak nie masz schorzen zadkich, to nie ma innych warunkow. To samo jest w Polsce, NFZ tego nie pokrywa i co chwile ludzie zbeiraja na leczenie. To co widzisz na screenie na dole, $3250 to jest max co zaplacisz na rok ze swojej kieszeni, czyli chorujesz/masz operacje czy cokolwiek, trafiasz do szpitala, rachunek przed ubezpieczeniem moze byc na $100 000, ja place maksymalnie $3250, czy cokolwiek masz wpisane w max
No wlasnie tak to wyglada. Internetowa wiedza tutejszych "znawcow" glownie opiera sie na niepelnych screenach z reddita, jak OP zrobil, historiach ludzi bez ubezpieczen, albo pracujacych nielegalnie i doswiadczajacych wypadku itp. Co do Pre-Existing conditions to nie znam dokladnie tematu, wiec nie wypowiem sie.


@kielbasazdzika: to że wiedza cudzoziemców na temat ubezpieczeń w USA jest marna to jedna sprawa, ale nie ignorowałbym tak bardzo "pre-existing conditions"

Wyobraź sobie że nie daj
No wlasnie tak to wyglada. Internetowa wiedza tutejszych "znawcow" glownie opiera sie na niepelnych screenach z reddita, jak OP zrobil, historiach ludzi bez ubezpieczen, albo pracujacych nielegalnie i doswiadczajacych wypadku itp. Co do Pre-Existing conditions to nie znam dokladnie tematu, wiec nie wypowiem sie.


@kielbasazdzika: Internetowi znawcy nie wiedzą, że w Polsce szpital też wystawia rachunek pacjentowi za każdą czynność medyczną - tylko pacjent tego nie widzi bo leci to od
@jotodupca: Jestem..., To jest z raportu świadczeń medycznych na moim koncie na portalu NFZ, tyle zapłacił NFZ szpitalowi za mnie. Masz tam wyszczególnioną każdą usługę i jej koszta, które NFZ pokrywa za Ciebie.
Prosze, moje ubezpieczenie w zalaczniku, $250/mc za mnie i dzieciaki - Dental + Vision + Medical. Jak sobie policzysz roczny koszt ubezpieczenia to wychodzi "tylko" dwa razy wiecej niz zaplacisz skladke NFZ od sredniej krajowej w Polsce, a standard uslug na pewno jest o wiele razy wiecej wyzszy.


@kielbasazdzika: no juz tak nie koloryzuj. W USA chętnie ubezpieczają zdrowych. Masz chorobę przewlekłą, czy nawet duże prawdopodobieństwo raka / wiek, to się
System w którym twoje ubezpieczenie zdrowotne jest powiązane z twoim pracodawcą to zresztą jakaś dziwna forma nowoczesnego niewolnictwa


@vasco_da_gama: To samo masz w Polsce, tracisz prace i dopoki masz status bezrobotnego, masz ubezpieczenie. Potem sobie radz.

chociaż nie wiem, może Medicare jakoś to naprawił i może Medicare ma obowiązek cię ubezpieczyć


@vasco_da_gama: No wlasnie, kolejny znawca... Madicare jest dla osob starszych i dla niektorych niepelnosprawnych.
no juz tak nie koloryzuj. W USA chętnie ubezpieczają zdrowych. Masz chorobę przewlekłą, czy nawet duże prawdopodobieństwo raka / wiek, to się będziesz cieszył jeżeli ktokolwiek cię będzie chciał ubezpieczyć i na pewno nie za 250 dolarów


@FrasierCrane: No popatrz, mam dwoch kumpli po wyleczeniu z raka i jakos dalej sa ubezpieczeni za ta sama stawke co wczesniej...