Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 590
Mireczki, potrzebuje porady.
Byłem przez ponad 2 tygodnie na chorobowym, zastrzyki, kroplówki, objawy pominę bo pora śniadaniowa, no zdarza się.
Wczoraj dostałem telefon od szefa, z pretensjami i wjechaniem na mnie, że chyba mnie #!$%@?ło, od 10 lat prowadzi firmę i nikt nie był na chorobowym, jak ktoś chorował to pracował albo brał urlop, 10 minut #!$%@? bez mojego odzywania się, leżałem sobie wtedy i chłonąłem kolejną dawkę kroplówki - nie miałem siły się kłócić.

Powiedział że rozliczymy się w poniedziałek.

Wydrukowałem sobie wypowiedzenie, bo nie dam się obrażać januszowi. Podejrzewam też że nie dostanę za ten miesiąc wyplaty. Jak to rozegrać żeby na tym nie stracić?

Mam jakie wypowiedzenie dać? Z normalnym 2 tygodniowym okresem czy bez okresu wypowiedzenia?
Co jak dostanę dyscyplinarke?

Nie chcę być #!$%@? wobec kogokolwiek, ale nie chce też dać się oszukać.

#prawo #prawopracy #pracbaza
  • 152
@KornixPL: w sumie jak Janusz da Ci wypowiedzenie za to, że poszedłeś na chorobowe, to potem każdy sąd stwierdzi, że było bezzasadne, a Januszowi nakaże przywrócenie Cię do pracy (to akurat niezbyt istotne) i co ważniejsze - zapłacenie Ci kasy, którą byś zarobił przez ten czas xD
@KornixPL: #!$%@? zacznijcie się szanować, jeśli pracujesz w Polsce to #!$%@? go, normalnie przychodź do pracy, a jak cię zwolni to idziesz do sądu pracy i niech się idiota tłumaczy. Jeszcze #!$%@? na tym zarobisz lepiej niż jakbyś normalnie pracował.
No i #!$%@? zacznijcie nagrywać rozmowy z tymi debilami.
@KornixPL: Jak choroba jest poważna a pensja sensowna to wiedz, że pół roku możesz być chory. Tylko nie pokazuj się przez ten czas w robocie, bo dostaniesz wypowiedzenie. Dopóki go nie masz janusz będzie płakał i płacił. A jak nie to z marszu sąd pracy. Znam ludzi, który wygrywali nawet z energą.
@In_thrust_we_trust: Właśnie. Ja wyjechałam do UK 15 lat temu kiedy w Polsce szalało bezrobocie i otwarte właśnie granice dawały wtedy młodym ludziom szanse na zatrudnienie. Gdyby nie to, ze mam tutaj poukładane życie zawodowe i po prostu nie chce mi się zaczynać od nowa, to już dawno siedziałbym w Krakowie lub innym mieście z możliwościami. Dziwie się młodym, ze kisna w pipidowach w Januszexach, zamiast korzystać z tego, co słusznie biorą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
nie kombinuj z rozwiązaniem umowy za porozumieniem stron, bo stracisz prawo do zasiłku na 90 dni

https://ksiegowosc.infor.pl/zus-kadry/zatrudnianie-i-zwalnianie/726573,Wypowiedzenie-czy-porozumienie-jak-rozwiazac-umowe-o-prace.html

Normalnie złóż wypowiedzenie jak człowiek z kultura. W razie problemów pip

@E_li_mi_nator: Przecież jak złoży wypowiedzenie, to też straci prawo do zasiłku na 90 dni. Nawet na logikę biorąc, jak by mu miało brakować pieniędzy na życie w razie utraty pracy, to nie powinien dobrowolnie się z niej zwalniać poprzez wypowiedzenie umowy. To jest
nie kombinuj z rozwiązaniem umowy za porozumieniem stron, bo stracisz prawo do zasiłku na 90 dni Normalnie złóż wypowiedzenie jak człowiek z kultura. W razie problemów pip


@E_li_mi_nator:
Jak dobrze ze pracownika skladajacego wypowiedzenie karencja 90 dni nie obowiazuje :)))) Pozdrawiam 35 plusujacych, mam nadzieje ze nie wybieracie sie na wybory.