Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 590
Mireczki, potrzebuje porady.
Byłem przez ponad 2 tygodnie na chorobowym, zastrzyki, kroplówki, objawy pominę bo pora śniadaniowa, no zdarza się.
Wczoraj dostałem telefon od szefa, z pretensjami i wjechaniem na mnie, że chyba mnie #!$%@?ło, od 10 lat prowadzi firmę i nikt nie był na chorobowym, jak ktoś chorował to pracował albo brał urlop, 10 minut #!$%@? bez mojego odzywania się, leżałem sobie wtedy i chłonąłem kolejną dawkę kroplówki - nie miałem siły się kłócić.

Powiedział że rozliczymy się w poniedziałek.

Wydrukowałem sobie wypowiedzenie, bo nie dam się obrażać januszowi. Podejrzewam też że nie dostanę za ten miesiąc wyplaty. Jak to rozegrać żeby na tym nie stracić?

Mam jakie wypowiedzenie dać? Z normalnym 2 tygodniowym okresem czy bez okresu wypowiedzenia?
Co jak dostanę dyscyplinarke?

Nie chcę być #!$%@? wobec kogokolwiek, ale nie chce też dać się oszukać.

#prawo #prawopracy #pracbaza
  • 152
@KornixPL stary, jak Ci da wypowiedzenie pracy bez uzasadnienia albo tym bardziej dyscyplinarke to zakładaj mu sprawę w sądzie pracy, na pewno wygrasz a on będzie musiał zapłacić Ci wynagrodzenie do końca trwania procesu i przywrócić na stanowisko, jakbyś miał nagrana taką rozmowę to mógłbyś też go posadzić o mobbing a wtedy idziesz do psychiatry po zwolnienie lekarskie i koleś jeszcze dodatkowo może popłynąć z odszkodowaniem :)
Wypowiedzenie możesz dać tylko jedne. Z terminem wypowiedzenia jaki jest ustawowy. Bez okresu wypowiedzenia to wtedy musielibyście rozwiazać umowę za porozumieniem stron. Odnośnie tego nie dostania wypłaty za zeszły miesiąc to wyślij nakaz zapłaty, sprawę zgłoś do PIP. Na prawde nie rozumiem tego ‚problemu’
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@barwus: tak jest, ale co to zmienia?
@Pantokrator: nie chce się zniżać do ich poziomu, musiałem być w domu, przez prawie 3 tygodnie jedyne co to wyszedłem z domu dokupić leki bo nie mieli na stanie wszystkich.

@oink_oink: monster? Co to jest?

@Aedemkun: może w dużych miastach, ale nie tu gdzie mieszkam

@malibu99: @mats12: ogólnie każda wypłata jest do ręki bez jakiegokolwiek potwierdzenia z mojej strony