Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 590
Mireczki, potrzebuje porady.
Byłem przez ponad 2 tygodnie na chorobowym, zastrzyki, kroplówki, objawy pominę bo pora śniadaniowa, no zdarza się.
Wczoraj dostałem telefon od szefa, z pretensjami i wjechaniem na mnie, że chyba mnie #!$%@?ło, od 10 lat prowadzi firmę i nikt nie był na chorobowym, jak ktoś chorował to pracował albo brał urlop, 10 minut #!$%@? bez mojego odzywania się, leżałem sobie wtedy i chłonąłem kolejną dawkę kroplówki - nie miałem siły się kłócić.

Powiedział że rozliczymy się w poniedziałek.

Wydrukowałem sobie wypowiedzenie, bo nie dam się obrażać januszowi. Podejrzewam też że nie dostanę za ten miesiąc wyplaty. Jak to rozegrać żeby na tym nie stracić?

Mam jakie wypowiedzenie dać? Z normalnym 2 tygodniowym okresem czy bez okresu wypowiedzenia?
Co jak dostanę dyscyplinarke?

Nie chcę być #!$%@? wobec kogokolwiek, ale nie chce też dać się oszukać.

#prawo #prawopracy #pracbaza
  • 152
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@DawajDawaj: Biegunki, wymioty z krwią, krwawienie z nosa, gorączka, drgawki, mój organizm odrzucał wszystkie leki, stąd kroplówki i zastrzyki, nie mogłem mówić, ogólnie tak. Mógłbym spokojnie siedzieć w pracy i pracować
@KornixPL: Jeżeli nie chcesz przez polska, mogę podać Ci numer na niemiecka. Jedna pracownica mówi po polsku, praca na normalnej niemieckiej umówie i w dobrych warunkach. Pomagają załatwić mieszkanie na start. Jednak minimum językowe to angielski jeśli niemieckiego nie ogarniasz.
@KornixPL opie,a szef na l4 czesto do Ciebie dzwonil?
W sadzie pracy wystarcza billingi- przeciez to jest wystarczajacy dowod, ze Cie #!$%@? neka.
Wypowiedzenie+ sad pracy- zobaczysz,ze sam zmieknie i nie dosc ze wyskoczy z kasy,to jeszcze sypnie na zadoscuczynienie byle sprawa ucichla.
Znam takich spraw dziesiatki.
Janusze sie sadow boja.
I pamietaj- billing iest wystarczajacym dowodem.
Pracodawca nie ma prawa nekac na l4
A na bank jeszcze ma cos za uszami...