Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 590
Mireczki, potrzebuje porady.
Byłem przez ponad 2 tygodnie na chorobowym, zastrzyki, kroplówki, objawy pominę bo pora śniadaniowa, no zdarza się.
Wczoraj dostałem telefon od szefa, z pretensjami i wjechaniem na mnie, że chyba mnie #!$%@?ło, od 10 lat prowadzi firmę i nikt nie był na chorobowym, jak ktoś chorował to pracował albo brał urlop, 10 minut #!$%@? bez mojego odzywania się, leżałem sobie wtedy i chłonąłem kolejną dawkę kroplówki - nie miałem siły się kłócić.

Powiedział że rozliczymy się w poniedziałek.

Wydrukowałem sobie wypowiedzenie, bo nie dam się obrażać januszowi. Podejrzewam też że nie dostanę za ten miesiąc wyplaty. Jak to rozegrać żeby na tym nie stracić?

Mam jakie wypowiedzenie dać? Z normalnym 2 tygodniowym okresem czy bez okresu wypowiedzenia?
Co jak dostanę dyscyplinarke?

Nie chcę być #!$%@? wobec kogokolwiek, ale nie chce też dać się oszukać.

#prawo #prawopracy #pracbaza
  • 152
@KornixPL: Kurde, dlatego nie chciałbym pracować w okolicach małych miasteczek, bo tam jest prawie zawsze lipa. A nie myślałeś nad przeprowadzką do dużego miasta? Ewentualnie praca zdalna? Rozumiem, że pracujesz jako administrator w przedsiębiorstwie?
@ZmiksowanaFretka: no jestem uczciwy. Ty za to jesteś zwykłym, małym, żałosnym oszustem.

@KornixPL: porządny z ciebie człowiek i dasz sobie radę. A ta firma? W dłuższej perspektywie byś tylko stracił, bo toksyczne środowisko, nawet gdy się maskuje, powoli zjada człowieka. Nawet się nie obudzisz, a jesteś starym i zgorzkniałym 30-latkiem :P
@KornixPL edit: bo się czytać nie dało, co słownik zrobił ....
Zawsze wydawałeś się być ogarniętą osobą, a teraz bredzisz. To pewnie przez chorobę. Dasz mu wypowiedzenie, to tylko się ucieszy. Leż na tym chorobowym ile się da chłopie, będzie jeszcze bardziej #!$%@?, jak da dyscyplinarkę to tym lepiej dla Ciebie, sąd pracy i kasa. Jesteś na chorobowym, może cię w pompkę cmoknąć. TRZYMAJ SIĘ
@KornixPL po pierwsze to bym mu powiedział że nagrywam rozmowy i że mobing jest karalny w Polsce.
Drugie jeśli masz L4 to #!$%@? go obchodzi,
Trzy jak nie wypłaci ci wynagrodzenia to masz podstawę iść do sądu pracy, a o powiadomieniu PIP to już nawet nie wspominam.
Pięć nie dawaj wypowiedzenia niech on Ci wręczy, jesteś na pozycji wygranej.
@KornixPL: eeee pamiętam że zawsze miałeś ciekawe wpisy i przygody związane z pracą. Ale jakoś zawsze w IT ogarniałeś. Gdzieś ty się #!$%@?ł chłopie? Za prawie minimalną? Naprawdę w Polsce szukają do roboty w takiej branży i płacą dobrze. Nie było nic zdalnie albo zdalnie z dojazdem raz na tydzień /miesiąc do biura?
@KornixPL: nagraj go i idź do pip. Samo to co powiedział już jest nielegalne i zapłaci karę.

Nie może ci nie wypłacić kasy za zwolnienie, z resztą to nawet nie on płaci po pierwszym tygodniu czy dwóch, tylko ze składkek idzie.

Weź mu zrób aferę bo taki człowiek na pewno krzywdzi też innych, zrobisz dobry uczynek.