Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 590
Mireczki, potrzebuje porady.
Byłem przez ponad 2 tygodnie na chorobowym, zastrzyki, kroplówki, objawy pominę bo pora śniadaniowa, no zdarza się.
Wczoraj dostałem telefon od szefa, z pretensjami i wjechaniem na mnie, że chyba mnie #!$%@?ło, od 10 lat prowadzi firmę i nikt nie był na chorobowym, jak ktoś chorował to pracował albo brał urlop, 10 minut #!$%@? bez mojego odzywania się, leżałem sobie wtedy i chłonąłem kolejną dawkę kroplówki - nie miałem siły się kłócić.

Powiedział że rozliczymy się w poniedziałek.

Wydrukowałem sobie wypowiedzenie, bo nie dam się obrażać januszowi. Podejrzewam też że nie dostanę za ten miesiąc wyplaty. Jak to rozegrać żeby na tym nie stracić?

Mam jakie wypowiedzenie dać? Z normalnym 2 tygodniowym okresem czy bez okresu wypowiedzenia?
Co jak dostanę dyscyplinarke?

Nie chcę być #!$%@? wobec kogokolwiek, ale nie chce też dać się oszukać.

#prawo #prawopracy #pracbaza
  • 152
@kamin: No to jest masakra, ja się nie dziwię że ludzie nic nie robią sobie z tego że państwo podnosi podatki skoro większość nawet nie wie jakie ma prawa, a to że ktoś nie wie jaki ma okres wypowiedzenia to jest dla mnie już iks de.

Jeśli tutaj masa ludzi zadaje tego typu pytania gdzie powiedzmy uważam że jest tutaj średnio w miarę ogarnięta część społeczeństwa to pomyśl co jest gdzieś
@KornixPL: ogółem dobrze ci radzą, ale jedna uwaga - w razie problemów z wypłatą, wypowiedzeniem (sprawdź je dokładnie, ma być wszystko napisane ile urlopu ci zostało, ile zwolnienia brałeś itp.) olej PIP, oni niewiele mogą. Składaj od razu pozew do Sądu Pracy. Sprawa dla pracownika nic nie kosztuje do kwoty sporu 50k PLN, a sądy pracy są bardziej przychylne dla pracowników (szczególnie jak ktoś ewidentnie w #!$%@? leci).

Nie bój się,
@KornixPL jak jakaś mniejsza firma zawsze tak jest pytanie czy jak pójdziesz do większej to i tak trafisz na Janusza kierownika lub dyrektora co terroryzuje ludzi -.-
Nad wyjazdem z kraju też się zastanawiam ale bez znajomości można utknąć w gównie