Wpis z mikrobloga

spotkalem na weekendzie paru znajomych, glownie pracuja w Holandii przez agencje. Spoko ziomeczki, chodzilismy razem do szkoly, ale potem drogi sie rozjechaly. Kazdy z nich robi fizycznie na nieco lepszej czy gorszej robocie juz kilka lat a wiekszosc nosi koszulki Tommy Hilfiger czy jak to sie tam pisze, Calvin Klein i inne tego typu brandy. Czy ludzie maja az tak nawalone w glowach, ze chca zyc 2-3 miesiace za granica i miesiac w PL i rozpieprzac kase na koszulki po 50 euro... ? Niech ktos mi logicznie wytlumaczy dlaczego ktos chce tak prowadzic swoje zycie? Bez stalego, wlasnego domu, ciagle krecac sie miedzy PL a NL i rozwalac kase na co sie da? Ziolo, browary to standard. Jak chodzilismy razem do szkoly to mialem wrazenie, ze jestesmy z jednej ligii a teraz nie to, ze czuje sie lepszy, ale mam wrazenie, ze oni zglupieli za ta granica. Opowiesci to tylko kluby, cpanie i robota po 10-12h i sie kazdy cieszy jak go nie przylapia na gazie w robocie. Czy tak mozna zyc ?? Jak probowalem ich podpytac czemu tak zyja to slysze teksty, ze tak jest zajebiscie, 0 stresu, trzeba sie wyszalec chociaz czulem, ze to troche taka maska zalozona ... czy ktos na wykopie ma podobne doswiadczenie ze znajomymi? #holandia #zagranico #pracbaza
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BigKokonat: tak, niech kazdy zyje jak chce i nie zamierzam nikomu mowic jak ma zyc, po prostu mam wrazenie, ze takie zycie prowadzi do nikad. Tak samo niech kazdy zre co chce, ale wiemy, ze jedzac McDonalda codziennie szybko staniemy sie otyli... ale niech kazdy je co chce, po prostu.
  • Odpowiedz
@Distri_guy: zgadzam sie z @BigKokonat. Kazdy zyje jak mu sie podoba i realizuje wlasna misje na zycie.
A Twoi znajomi mieszkajac i pracujac w Polsce pewnie o takim zyciu jakie maja by marzyli, ale nigdy nie mogliby sobie na nie pozwolic. Sfrustrowani zyciem i liczeniem kazdego grosza, walczeniem ze wszystkim dookola.

Ze nie wydaja na najmadrzejsze rzeczy? W kraju moze nie mieliby nawet takiej opcji. Jak pracowalam w
  • Odpowiedz
@BigKokonat: ale ja nie powiedzialem, ze moje podejscie jest "najlepsze". Po prostu z mojej perspektywy to zachowanie jest dziwne, czesciowo destrkutywne i chcialem zapytac czy ktos ma podobne odczucia. Kazdy zyje jak chce, ale to nie znaczy, ze kazdy z nas nie ma swojej perspektywy patrzac na rozne rzeczy.
  • Odpowiedz
@Distri_guy: bo tutaj wyrwanie panny przez Polaka to graniczy z cudem i maja nadzieje ze chociaż jak przyjadą do Polski w takich drogich ciuchach, to będą mogli poruchać jakieś płodne Julki.
  • Odpowiedz