Wpis z mikrobloga

Mówi się, że kobiety decydują się na aborcję płodu z zespołem downa, bo tak naprawdę ktoś je przestraszył i to że wychowywanie dziecka z downem jest tak trudne to w większości stereotypy a one nie znają żadnego dziecka z downem.
A ja znam, mam w rodzinie dziecko z downem i gdybym był kobieta i dowiedział się, że takie urodzę, to nawet przez sekundę bym się nie zastanawiał czy zrobić aborcję. Tylko bym zrobił. Może jestem jakimś zwyrolem, ale nie chciałbym takiego życia.

#oswiadczeniezdupy #oswiadczenie #przemyslenia #przemysleniazdupy #bombelek
GrammarNazi - Mówi się, że kobiety decydują się na aborcję płodu z zespołem downa, bo...

źródło: comment_jaLXyqxrZfaSiIkA9pbYhyv1z1l7Qg4W.jpg

Pobierz
  • 331
@GrammarNazi Ja mam kuzynkę, która ma zespół downa. Ma 20 lat, wtedy rodzice nie mogli wiedzieć, że urodzi się taką wadą genetyczną. Fakt, wymaga opieki rodziców, jednakże radzi sobie bardzo dobrze i jest dobrym , kochanym dzieckiem, nie przejawia agresji, rozumie wiele rzeczy i spraw. Minusem jest jej mowa, czasami mam problem żeby zrozumieć za pierwszym razem co mówi, ale wystarczy że powtórzy i już można się spokojnie porozumieć. Nikt nie ukrywa