Wpis z mikrobloga

Mówi się, że kobiety decydują się na aborcję płodu z zespołem downa, bo tak naprawdę ktoś je przestraszył i to że wychowywanie dziecka z downem jest tak trudne to w większości stereotypy a one nie znają żadnego dziecka z downem.
A ja znam, mam w rodzinie dziecko z downem i gdybym był kobieta i dowiedział się, że takie urodzę, to nawet przez sekundę bym się nie zastanawiał czy zrobić aborcję. Tylko bym zrobił. Może jestem jakimś zwyrolem, ale nie chciałbym takiego życia.

#oswiadczeniezdupy #oswiadczenie #przemyslenia #przemysleniazdupy #bombelek
GrammarNazi - Mówi się, że kobiety decydują się na aborcję płodu z zespołem downa, bo...

źródło: comment_jaLXyqxrZfaSiIkA9pbYhyv1z1l7Qg4W.jpg

Pobierz
  • 331
  • Odpowiedz
Mówi się, że kobiety decydują się na aborcję płodu z zespołem downa, bo tak naprawdę ktoś je przestraszył i to że wychowywanie dziecka z downem jest tak trudne to w większości stereotypy a one nie znają żadnego dziecka z downem.


@GrammarNazi: Romuald Dębski opowiadał jak wysyłał pary które sie zastanawiały nad aborcją do przedszkola dla takich dzieci, żeby mogli zobaczyć na co się decydują. Każda para po takiej wizycie decydowała się
  • Odpowiedz
@peszmerd ale wiesz, że zespół downa to nie tylko inna buźka, trochę bełkot i gorsze ogarnięcie? To cały zespół wad psycho-fizycznych. Problemy kardiologiczne, gastryczne, metaboloczne. Często też duża siła i agresja przez co stanowić mogą zagrożenie dla otoczenia. I uwaga! To sprawia, że to dziecko sako też cierpi ze względu na swoje choroby. Problemy z nauką najbardziej podstawowych czynności. No ale Ty masz tylko obraz z mediów jak się na 10 minut
  • Odpowiedz
@peszmerd: sam masz pewnie 16 lat a będziesz #!$%@? o rodzicielstwie... a zreszta popytaj ludzi ktorzy maja nieuleczalnie chore dzieci czy zaluja, ze dopuscili do ich urodzenia. A potem jeszcze kase musza zbierac na jakies kosztowne leki czy zabiegi zeby przedluzyc wegetacje (bo zyciem tego nie można nazwac). Czy to nie egoizm?
  • Odpowiedz
A od kiedy 'zycie' to tylko latwe i przyjemne sytuacje?


@peszmerd: nigdy takie nie było. Życie polega na tym, aby nie doprowadzać do trudnych sytuacji, a takiej jak wychowywanie dziecka z ZD można bardzo łatwo uniknąć. Narodziny takiego dziecka niczemu nie służą, a są w stanie rozwalić życie całej rodzinie. Dźwigaj swój krzyż, #!$%@? - co nie?
  • Odpowiedz
  • 116
@GrammarNazi

Może jestem jakimś zwyrolem


Nie jesteś zwyrolem. Zwyrolem jest ktoś kto zabrania kobietom dostępu do bezpiecznej aborcji i zmusza je do rodzenia, zwłaszcza upośledzonych dzieci. Nie zapominajmy, że matki dzieci z zespołem downa to zazwyczaj samotne matki, bo tatuś się ulatnia po porodzie.

@peszmerd xD no ja mam nadzieję, że jak będę kompletnie niesamodzielna na starość to ktoś mi zrobi eutanazję (akurat nie dzieci, bo nie będę ich mieć)
  • Odpowiedz
@GrammarNazi: Wyobraź sobie, że takie dzieci również dorastają i stają się dorosłymi.

Opowiedz ludziom jak wtedy wygląda opieka, kiedy "twój bąbelek" przypomina Herkulesa i waży 100kg (mięśni) ...
... powiedz nam kto się tym "bąbelkiem" będzie opiekował jak Ty rodzić już nie masz siły, bo masz 75 lat ...

zrzucisz opiekę na Państwo, czyli na na nas - całe społeczeństwo, prawda ?
  • Odpowiedz
Diagnoza nie ma nic do tego, wyciagnales ktotsza slomke w zyciu i masz pecha. Zycie nie zawsze kest takie, jakie sobie wymarzymy


@peszmerd: mam nadzieję że gdy coś sobie złamiesz to uznasz że takie życie i zaakceptujesz ten stan bez oszukiwania z chodzeniem do lekarza i może jeszcze prawidłowym składaniem kończyny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
A od kiedy 'zycie' to tylko latwe i przyjemne sytuacje? Masz.chore.dziecko, no niestety nie wygrales w zycie, nie bedziesz lezal na plazy i sie opalal tylko jednak zajmowal sie chorym potomstwem.

Jednak nie, wystarczy krotki zabieg

... Pomyslaly wasze dzieci, zajmujac sie wami na starosc


@peszmerd: ale to jest dobre.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
@GrammarNazi: #!$%@?ąc od trudności z jakimi te osoby muszą się zmagać przez całe życie (społecznymi i zdrowotnymi) to najsmutniejszy jest widok takich ludzi którzy są prowadzeni przez całe życie przez swoich rodziców, aż ci stają się starzy i umierają. I taka osoba zostaje kompletnie sama.
  • Odpowiedz
@peszmerd: z wykopkami nie pogadasz bo tutaj gowniarstwo i panowie życia.

Tymczasem zaskakująco, wartość życia wzrasta z wiekiem i doświadczeniem, jeżeli zostałeś wychowany w "normalnym" środowisku.
Jeszcze wszystko przed nimi. Również błędy jakie popełnia i będą z nimi żyć.
  • Odpowiedz
@maniok: Ludzie z zespołem Downa nie są bezpłodni - mogą normalnie mieć dzieci, mają też bardzo rozwinięty popęd i wiem że wielu z ich rodziców ma problem z tym żeby ich dziecko nie zrobiło kolejnego dziecka.
  • Odpowiedz
Pielęgnowanie takich genów jest nieodpowiedzialne z perspektywy przyszłości naszego gatunku.


pielęgnowanie twoich genów też jest nieodpowiedzialne z perspektywy przyszłości naszego gatunku, a jednak twoi rodzice się zdecydowali (,)

@wytnijcie_mi_sledzione:
  • Odpowiedz