Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@dwojra: gdy widzę moją 5letnią bratanicę i pomyślę sobie, że mogłaby jeszcze do tej pory ssać pierś, to jest to zdecydowanie niepokojący obraz. Przecież to już jest bardzo fajnie ukształtowany, mądry, myślący, mały człowiek, który naprawdę ma wiele w głowie. Ciężko mi sobie wyobrazić jak sobie wszystko tłumaczą kobiety, które tak "wielkie" dzieciaki karmią cycką.
@InsaneMaiden: Moją chciałam karmić do 2 roku życia, niestety musiałam odstawić po roku (mocno zachorowałam), potem się zastanawiałam jak to by dziwnie było karmić takie 2 letnie dziecko co już zaczyna ogarniać :) 2,5 to moim zdaniem max. :D
Karmienie piersią powinno się kończyć po roku. Tak jest w polskich książkach medycznych.


@SkrytyZolw: A wg WHO minimum 2 lata ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co za #!$%@? i ignorancja w tym wątku, aż muszę to rozchodzić...

@dwojra Sama nie wyobrażam sobie karmić tak długo dziecka, ale to z mojej własnej wygody - i tylko i wyłącznie z wygody matek obecnie dzieci karmi się krótko, gdzie zalecane są
: Karmienie piersią powinno się kończyć po roku.

Poza tym to mleko nie ma żadnych wartości po takim czasie XD

owszem, rekomendowane jest karmienie piersią do roku życia dziecka. Potem i tak ono nie ma już profitów


@paulinkson: @SkrytyZolw: @EmiliaByun: tak swoja droga...kolezanki szanowne, mysle, ze powinnyscie zglosic sie do Ministerstwa Zdrowia i wytlumaczyc im, ze propaguja bledne informacje.
Nie dosc, ze twierdza, ze mleko kobiece jest bezlimitowo
@agaja: Po tych 4 latach od porodu, na pewno jest bardzo wartościowe i oczywiście każda madka na pewno przez ten czas jest okazem zdrowia i abstynencji. Ale wciskajmy płynne pokadmy do 5 roku życia, bo oczywiście obecność zębów wcale nic sugeruje ( ͡° ͜ʖ ͡°).