Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Nie zgodzę się, iż nauka ukrywa coś, bo "feminizm".Rozumiem, że pisząc o wykreślaniu zaburzeń masz na myśli homoseksualizm - tu równieź nie przyznam co racji.


@dwojra: nie przez feminizm jako taki. Chodziło mi o wykreślenie histrionicznych zaburzeń osobowości z DSM kiedy była opracowywana jego piąta wersja. Zaburzenie to jest uważane za występujące praktycznie wyłącznie u kobiet.
https://www.sciencedaily.com/releases/2012/01/120124113049.htm
. Naprawdę nie chciałbym mieć takiego wspomnienia z dzieciństwa


@PreT: ale jakiego?
dla dziecka piers oznacza bliskosc matki, cieplo, bezpieczenstwo.

Podstawowa rola piersi kobiety jest wykarmienie dziecka.
Konotacje seksualne maja ludzie dorosli - a nie dziecko.
@dwojra: relacja matka-dziecko jest relacja czysta i najbardziej naturalna na swiecie.
Wprowazanie tu seksu jest moim zdaniem chore.

Zgodze sie, ze wysteouja takie zaburzenia, ale wpychanie ich w karmienie piersia tylko dlatego, ze ludzie
Stąd wynikają często opory kobiety w ponownym podjęciu współżycia lub brakuje jej satysfakcji z seksu, ma problem z osiągnięciem orgazmu (Źródło- publikacje prof.Starowicza)

W związku z brakiem realizacji swoich potrzeb seksualnych oraz procesami zachodzącymi w czasie owulacji - o ile miesiączka wróciła - występuje erotyczne pobudzenie podczas karmienia (źródło - "Zrodzone z kobiety.Macierzyństwo jako doświadczenie i instytucja"). Ma to sens chociażby taki, iż sutki są silnie unerwioną strefą erogenną.


@agaja:
@
Ciekawe, skąd wzięło się to drugie dziecko, skoro matka rekomenpensuje sobie brak seksu orgazmami podczas karmienia piersią :D


@asique: wiesz co, ja sadze, ze zdesperowany maz i ojciec nie wtrzymal i zadzialal, jak ta oziebla matka spala z dzieckiem ( ) a ze kobita umeczona, to sie nawet nie zorientowala, jedynie potem zdziwko bylo i mysl o niepokalanym poczeciu :D
@Asterling Pierwsze wspomnienia mam z okresu, gdy miałem ok 1.5 roku, gdzie jest teraz twój Bóg? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Może wpływ ma na to np. ilość bodźców, bo sporo się przeprowadzaliśmy i często podróżowaliśmy.
@lubiejablecznikzkruszonka: Nie wiem, ja osobiście bym 5 latka nią karmiła. Ale jeśli ktoś chce to co mi do tego? Poza tym Ty pisałaś że powinno się do 1.5 roku a powyżej 2 lat to patologia a teraz już podwyzszylaś aż do gimnazjum. Trochę więc wyolbrzymiasz.

2 lata to zupełnie normalny wiek na karmienie. 3 lata też - dzieci zazwyczaj wtedy same się odstawiają od piersi. Zresztą to zazwyczaj wygląda tak że
@TheHamlet To co wyniosłam ze studiów na wydziale lekarskim - who są jedbymi z wielu wytycznych, jako jedybe podaja tak szeroki przedział czasowy, w zasadzie bez gornej granicy normy. Wynika to z tego, ze wytyczne sa tez kierowane do krajów trzeciego swiata. Gdy spojrzy się na wytyczne towarzystw europejskich, to wygląda to nieco inaczej. Chociaz podkresla się - ze jak matka chce to jest to jej decyzja.

@dvojra
Poza tym jak ktoś karmi długo sztucznym mlekiem to jest ok, a nie daj Boże ktoś karmi mlekiem z piersi to jest patologia. Gdzie logika?(_ )


@CudMalina: pamiętajmy jeszcze o skoczku. Dziecko dlugo go używające co najwyżej wzbudzi lekkie zdumienie,ale daleko będzie temu do emocji odnośnie karmienia piersią.

Oryginał - źle, podróbki - ok.
No to jest dopiero dobre...
@agaja
@asique: tutaj literatura, szczególnie dr Wisłocka oraz prof.Starowicz postulują raczej rozwiązanie, iż jest to wynik pokutującego przekonania, iż w czasie laktacji nie można zajść w ciążę, i w związku z tym, nie jest dobrana właściwa antykoncepcja.
@Krizz: tak jestem bezdzietną lambadziarą xD rozumiem, że aby onkolog mógł leczyć raka, musi sam najpierw go przejść?

@agaja: to jest kierunek laktacyjny?
Zaburzenia seksualności oraz rozwoju płciowego zaczęłam zgłębiać przy popełnieniu pracy na temat interseksualizmu i transpłciowości.
To co wyniosłam ze studiów na wydziale lekarskim - who są jedbymi z wielu wytycznych, jako jedybe podaja tak szeroki przedział czasowy, w zasadzie bez gornej granicy normy. Wynika to z tego, ze wytyczne sa tez kierowane do krajów trzeciego swiata.


@Wjolka: to prawda, długie karmienie piersią jest postrzegane jako zalecenie dla krajów trzeciego świata i nie dotyczy to krajów rozwiniętych. W krajach rozwiniętych przyjmuje się często, że skoro jedzenie jest