Wpis z mikrobloga

#testowanieoprogramowania #tester
Pytanie czysto teoretyczne bo nie wiem jak wygladaja inne mozliwosci w naszej branzy i licze na Wasza doswiadczenie

slyszalem, ze mozna pracowac jako QA w oil&gas, fintech, bankowosc czy nawet machinelearning (np oprogramowanie do autonomicznych samochodow)
1. W jakich branzach sa najwieksze zarobki (caly czas mowimy o pracy jako QA)
2. Macie moze linki do jakis publikacji ktore moga przyblizyc specyfyke pracy albo mozecie sie podzielic swoim doswiadczeniem?
3. czy sa branze w ktorych studia IT sa wymagane czy w wiekszosci jednak mozna jechac a samym doswiadczeniu?

O mnie:
Tester manual w UK; doswiadczenie 2 lata; raz na jakis czas pisze automaty (caly czas sie ucze, JAVA+Selenium), moja firma zajmuje sie e-commerce; studia niezwiazane (inz buownictwa)
Narazie skupiam sie na automatach ale chcialem sie rozejrzec co mozna jeszcze ciekawego robic w przyslosci

Wybaczcie, ze Was tez wolam ale moze macie poglad jak wyglada QA w waszej branzy
#oilandgas #machinelearning #fintech #banki
  • 11
  • Odpowiedz
czy sa branze w ktorych studia IT sa wymagane czy w wiekszosci jednak mozna jechac a samym doswiadczeniu?


@Pojedynczy: Spokojnie, w większości wystarczy doświadczenie:) Ja się czuję z moim mgr inż. z infy jak jakiś odludek:D
  • Odpowiedz
@Pojedynczy:

1. W jakich branzach sa najwieksze zarobki (caly czas mowimy o pracy jako QA)


Z moich obserwacji to branża finansowa. Natomiast wyraźnie rosną też zarobki w MES/SAP/RRP, zwłaszcza w firmach, które tworzą soft dla dość skomplikowanej logiki biznesowej.

2. Macie moze linki do jakis publikacji ktore moga przyblizyc specyfyke pracy albo mozecie sie podzielic swoim doswiadczeniem?


Niestety nie mam, mam tylko info od ziomeczków i rodziny

3. czy sa branze
  • Odpowiedz
mam inz z budownictwa ale mysle, ze bede probowal zrobic sobie jakas magisterke zaoczna, zeby za bardzo nie odstawac

@diarrhoea:
jesli chodzi o branze finansowa - gdybys mogl wybierac gdzie ciekawiej pracowac to wybralbys bank czy fintech i dlaczego?
  • Odpowiedz
@Pojedynczy: Banki mają trochę minusów. Często przestarzałe technologie (np. Selenium? a co to za diaboł? pisz tu testy w HP UFT), jakieś restrykcje co do instalowanego oprogramowania albo całkowity zakaz pracy zdalnej, ale to tak ze słyszenia opowiadam, bo nie pracowałem nigdy w takim projekcie. Słyszałem też o jakimś odliczaniu czasu wyjścia na przerwę w jednym z banków ale w to ciężko mi uwierzyć:D
  • Odpowiedz
@Pojedynczy: W Bankowości zwykle największy hajs, ale wiąże się to z pracą przy kupie i przy lipnych restrykcyjnych warunkach. Miałem ofertę za dużo więcej niż obecnie, ale olałem to bo wolę pracować przy czymś przyjemniejszym.
  • Odpowiedz
@Pojedynczy: Fintech płaci naprawdę dobrze (wiem z retrospekcji) ale nie ma reguły, ostatnio dostałem ofertę z branży automotive/logistycznej sporo wyższą niż to co zarabiam w fintechu (160% moich obecnych zarobków, 120-130% tego co w najciekawszych ofertach z LinkedIna) i pomijając bardzo specyficzne oferty typu QA+Security, testy wydajnościowe itd. to chyba najlepsza oferta jaką widziałem. Jeśli natomiast porównywać Banki vs startupy Fintechowe, to nawet nie pchałbym się w te pierwsze. Zarobki zwykle
  • Odpowiedz