Wpis z mikrobloga

Regularnie słyszę, iż nie powinno się codziennie myć włosów bo cebulki się wtedy niszczą czy coś.

Stąd moje pytanie - ile razy tygodniowo winno się myć włosy na głowie

Pyt2. Moje włosy mają dużą skłonność do przetłuszczania. Wystarczy, że jeden dzień nie umyję i cyk już są tłuste. Stosuję szampon pokrzywowy i raz w tygodniu nakładam odżywkę for men. Jakieś rady?
#pytanie #zdrowie #kosmetyki #wlosy #mirabelkopomusz #pielegnacja
źródło: comment_Czd8GaRPrXlfnJJcxoYTndYYLBPVDZiw.jpg
  • 101
@rales poczytaj sobie o składnikach szamponów. Parabeny, SLS, PEG, pochodne ropy, parafiny, syntetyczne środki barwiące, zapachowe. Ja wcale sie nie dziwię, że te szampony odżywki dużych korpo nie są zbyt zdrowe dla włosów. Ja sam kupuje pasty do zębów i szampony ze strony www.eco-cosmetics.pl

Jest spora różnica między tymi powszechnymi, a tymi naturalnymi.
@rales: może pomóc taka specjalna wcierka jak na focie.
A prawda jest tak że im częściej myjesz szamponem tym częściej będziesz musiał myć. Szampony maja substancje oznaczane jako SLS i ta są silne detergenty myjące, które zaburza ą gospodarkę na skórze głowy, wysuszają ją, przez co gruczoły produkują jeszcze więcej łoju żeby to nadrobić.
Opcją jest przejście na mycie samą odżywką albo w ogóle wodą jak wspomniał @misiagogo. Tylko przy
źródło: comment_JGoggAI365LQjc9gfZynAJvxeL76FPoO.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 46
@rales: dwa razy na tydzień powinno być ok.
Włosy mogą się przetłuszczać właśnie od zbyt częstego mycia. Zmywasz kosmetykiem naturalne natłuszczenie, skóra i włosy wysychają. Skóra/cebulki: Alarm! Wincyj łoju.
No i się przetłuszcza ¯_(ツ)_/¯
Będziesz rzadziej mył i stosował łagodniejszy szampon (a jak masz to jeszcze miękką wodę), powinno się unormować i przestać przetłuszczać.

Podobnie jest ze zbyt częstym myciem skóry ciała i "potrzebą" nawilżania balsamami. Przy częstych prysznicach starczy mydlić
@rales a co do rad, szampon pokrzywowy to tzw. Rypacz i to mega proste - Ty katujesz skórę głowy silnymi środkami myjącymi to ona się broni tłuszczeniem. Zmień szampon na łagodny ot chociaż eo laboratorie czy vianek lub szampon w kostce np. Naturologia i włącz wcierkę - możesz zrobić po taniości z kropel żołądkowych rozcieńczonych wodą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@rales: jeśli masz problem z przetłuszczaniem polecam raz na jakiś czas umyć głowę Mąka żytnia (sic!). Nie dość, że tonizuje skórę, uspokaja gruczoły, oczyszcza to i peelinguje skórę głowy(nagromadzony martwy naskórek też może być powodem przetłuszczania). Wydaje się głupie ale sposób stary jak świat i działa ;)
@rales: Wydaje mi się, że to, że włosy zaczynają być tłuste już wieczorem w dniu, w którym je myłeś ozacza, że troche za często myjesz głowę, ewentualnie nieodpowiednich kosmetyków używasz. Może spróbuj tego szamponu i myć co 2-3 dni? Używamy tego szamponu razem z niebieskim i bardzo sobie chwali jego działanie, jednak w opiniach w necie niektórzy piszą, że swędzi po nim skóra głowy, ja chyba miałam coś takiego po pierwszym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rales: codziennie, bo prawie codziennie nakładam pastę lub gumę. Nie dałbym rady z tym zasnąć na głowie. Nie lubię przed snem mieć jakiejkolwiek substancji na dłoniach (pomijając szybko wchłaniający się krem), a zwykle przeczesanie palcami włosów pozostawia pastę na palcach.
@rales: A ja tak podłączę się do tematu i zapytam: czy ktoś miał problem z zapaleniem mieszka włosowego i sobie z tym jakoś poradził? Stosowałem locoid crelo, davercin i gówno to dało. Myślę nad zmianą szamponu zanim pójdę po antybiotyk
@rales: Myjesz tyle, ile potrzebujesz, tylko, że na co dzień lepiej myć delikatnym szamponem (np. Petal Fresh), a raz w tygodniu można mocniejszym z SLS-ami, jeżeli używasz jakichś silikonów na włosy. Nie wiem jaki szampon pokrzywowy i jaką odżywkę for men stosujesz, bo nic nie mówi xD potrzebny konkretny produkt
@rales: Ja myję raz na 3 dni i wydaje mi się, że to jest dobra częstotliwość. Po krótkich włosach faktycznie zaraz widać, że się przetłuszczają. Może spróbuj je spłukać po myciu naparem z mięty (zalewasz liście świeżej mięty bądź herbatę miętową wrzątkiem i czekasz aż wystygnie, ew. jak się zaparzy mieszasz z chłodną wodą). Oczyszcza włosy idealnie, powinny być dłużej świeże.
@rales Jesli twoje włosy sie przetłuszczają to nie powinienes ich zaniedbywać. Jesli nie umyjesz przez 2 dni wytworzy sie bardzo dużo łoju, to niezbyt dobre dla wlosow a po drugie źle wygląda. Ta złota metoda, która wszyscy polecają, że jeśli włosy sie przetłuszczają to powinieneś nie myć ich codziennie to bujda. Bardzo małemu procentowi ludzi udało sie zwalczyc problem przetłuszczania właśnie tym sposobem. Ogólnie poczytaj o przetłuszczaniu i przyczynach. Czesto jest napisane,
@rales: ogarnij nawilżający szampon bez SLS (dostaniesz w każdej drogerii), nie nakładaj szamponu bezpośrednio na głowę, rozcieńcz go z wodą w dłoniach. Powtórz dwa razy, poświęć kilka minut szczególnie na masaż głowy. Nie płucz gorącą wodą. Jak nakładasz odżywkę, to tylko na włosy, nie na skórę głowy.
@szpongiel otóż to, ja jako dziecko nieświadomie zawsze namydlałam całe ciało przez co dorobiłam się w bardzo młodym wieku rozstępów na pupie a nigdy nie miałam problemów z gwałtownym tyciem i jestem dosyć niska. Teraz z wiekiem mam bardzo wrażliwą skórę i muszę uważać jakich produktów używam, ale przez to nabrałam większej świadomości i skóra jest w super kondycji :) a co do włosów przez długi czas miałam podobny problem, przede wszystkim
@rales: Częste mycie jest niezdrowe dla skóry. Jeśli ktoś musi brać prysznic codziennie (bo chce albo biega), to powinien myć się samą wodą, poza miejscami wymagającymi częstego mydlenia ze względu na ich właściwości. Tylko zanim nazwiecie mnie brudasem, to poinformuję, że starannie myję ręce 10-15 razy dziennie, golę się czystymi żyletkami i myję dp po sraniu a nierzadko także bez takiej przyczyny. Po prostu trzeba odrzucić forsowany medialnie fetysz częstego szorowania
@rales: tak najprościej to jest podobna zasada jak z myciem rąk: jak będziesz myć 50 razy dziennie to sobie zniszczysz skórę. Weź pod uwagę, że kazdy ma inne włosy, które mają inne skłonności do przetłuszczania, łamania itp. są lepsze i gorsze szampony (te ziołowe, pokrzywowe najtańsze to mocno wysuszają i niszczą przynajmniej u mnie).

Co do przetłuszczania to szybciej się przetłuszczają jak częściej myjesz. Więc to jest błędne koło. Jak poczytasz