Wpis z mikrobloga

Regularnie słyszę, iż nie powinno się codziennie myć włosów bo cebulki się wtedy niszczą czy coś.

Stąd moje pytanie - ile razy tygodniowo winno się myć włosy na głowie

Pyt2. Moje włosy mają dużą skłonność do przetłuszczania. Wystarczy, że jeden dzień nie umyję i cyk już są tłuste. Stosuję szampon pokrzywowy i raz w tygodniu nakładam odżywkę for men. Jakieś rady?
#pytanie #zdrowie #kosmetyki #wlosy #mirabelkopomusz #pielegnacja
rales - Regularnie słyszę, iż nie powinno się codziennie myć włosów bo cebulki się wt...

źródło: comment_Czd8GaRPrXlfnJJcxoYTndYYLBPVDZiw.jpg

Pobierz
  • 101
  • Odpowiedz
@rales poczytaj sobie o składnikach szamponów. Parabeny, SLS, PEG, pochodne ropy, parafiny, syntetyczne środki barwiące, zapachowe. Ja wcale sie nie dziwię, że te szampony odżywki dużych korpo nie są zbyt zdrowe dla włosów. Ja sam kupuje pasty do zębów i szampony ze strony www.eco-cosmetics.pl

Jest spora różnica między tymi powszechnymi, a tymi naturalnymi.
  • Odpowiedz
@rales: ja myje codziennie, ale samą wodą. po kilku tygodniach włosy są w idealnym stanie (początkowo po odstawieniu szamponów rzeczywiście się przetłuszczają). Oczywiście mając długie włosy może tak nie działać :)
  • Odpowiedz
@rales: przetłuszczanie włosów jest czynnikiem też szamponu.
Jak znajdziesz odpowiadający Ci szampon to będą się znacznie mniej przetłuszczać.
Mi najbardziej pasuje ten granatowy "szampon dla mężczyzn"
  • Odpowiedz
@rales: może pomóc taka specjalna wcierka jak na focie.
A prawda jest tak że im częściej myjesz szamponem tym częściej będziesz musiał myć. Szampony maja substancje oznaczane jako SLS i ta są silne detergenty myjące, które zaburza ą gospodarkę na skórze głowy, wysuszają ją, przez co gruczoły produkują jeszcze więcej łoju żeby to nadrobić.
Opcją jest przejście na mycie samą odżywką albo w ogóle wodą jak wspomniał @misiagogo. Tylko przy
antkowa - @rales: może pomóc taka specjalna wcierka jak na focie. 
A prawda jest tak...

źródło: comment_JGoggAI365LQjc9gfZynAJvxeL76FPoO.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 46
@rales: dwa razy na tydzień powinno być ok.
Włosy mogą się przetłuszczać właśnie od zbyt częstego mycia. Zmywasz kosmetykiem naturalne natłuszczenie, skóra i włosy wysychają. Skóra/cebulki: Alarm! Wincyj łoju.
No i się przetłuszcza ¯_(ツ)_/¯
Będziesz rzadziej mył i stosował łagodniejszy szampon (a jak masz to jeszcze miękką wodę), powinno się unormować i przestać przetłuszczać.

Podobnie jest ze zbyt częstym myciem skóry ciała i "potrzebą" nawilżania balsamami. Przy częstych prysznicach starczy mydlić
  • Odpowiedz
@rales: peeling skóry głowy = glinka zielona + odzywka np. O'herbal z Rossmana. Mieszasz na gesta papke i delikatnie wmasowujesz w skóre głowy, spłukujesz i myjesz normalnym szamponem. Taki zabieg raz na tydzien u mnie ograniczył przetłuszczanie, kiedyś myłam włosy codziennie lub co dwa dni a teraz na 3 dzień nie widać nawet, że są tłuste.
  • Odpowiedz
@rales: Nie wiem, czy ktoś też wspominał, ale ponoć glinka dobrze wpływa na przetłuszczanie się włosów. Są szampony z glinką np. z fitokosmetiku. Ważne żeby to był delikatny szampon, nie żadne SLS.
  • Odpowiedz
@rales w komentarzach widzę pokutuje dalej wiejskie podejście "bo u mnie działa" ( ͡ ͜ʖ ͡) włosy kolego myjesz tak często jak trzeba, ale jeśli musisz codziennie to warto przyjrzeć się jaki masz szampon i tryb życia. Ale na pewno nie próbuj na własną rękę przetrzymywać tłuszczu na głowie czy mycia wodą bo możesz się nawet łupieżu nabawić
  • Odpowiedz
@rales a co do rad, szampon pokrzywowy to tzw. Rypacz i to mega proste - Ty katujesz skórę głowy silnymi środkami myjącymi to ona się broni tłuszczeniem. Zmień szampon na łagodny ot chociaż eo laboratorie czy vianek lub szampon w kostce np. Naturologia i włącz wcierkę - możesz zrobić po taniości z kropel żołądkowych rozcieńczonych wodą
  • Odpowiedz
@rales ja myje codziennie
Głowa też się poci, włosy zbierają kurz z otoczenia, spaliny się osiadają.
Brudasy, dupę też myjecie dwa razy w tygodniu? 'dzisiaj nie muszę, bo nie sralem heheh'
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@rales: jeśli masz problem z przetłuszczaniem polecam raz na jakiś czas umyć głowę Mąka żytnia (sic!). Nie dość, że tonizuje skórę, uspokaja gruczoły, oczyszcza to i peelinguje skórę głowy(nagromadzony martwy naskórek też może być powodem przetłuszczania). Wydaje się głupie ale sposób stary jak świat i działa ;)
  • Odpowiedz
@rales: Wydaje mi się, że to, że włosy zaczynają być tłuste już wieczorem w dniu, w którym je myłeś ozacza, że troche za często myjesz głowę, ewentualnie nieodpowiednich kosmetyków używasz. Może spróbuj tego szamponu i myć co 2-3 dni? Używamy tego szamponu razem z niebieskim i bardzo sobie chwali jego działanie, jednak w opiniach w necie niektórzy piszą, że swędzi po nim skóra głowy, ja chyba miałam coś takiego po pierwszym
  • Odpowiedz
@rales: Co prawda nie sposób mi to jak sprawdzić i potwierdzić, ale znam różowego co włosy myje ponoć raz na 2 tygodnie i wyglądają normalnie.
  • Odpowiedz