Wpis z mikrobloga

Regularnie słyszę, iż nie powinno się codziennie myć włosów bo cebulki się wtedy niszczą czy coś.

Stąd moje pytanie - ile razy tygodniowo winno się myć włosy na głowie

Pyt2. Moje włosy mają dużą skłonność do przetłuszczania. Wystarczy, że jeden dzień nie umyję i cyk już są tłuste. Stosuję szampon pokrzywowy i raz w tygodniu nakładam odżywkę for men. Jakieś rady?
#pytanie #zdrowie #kosmetyki #wlosy #mirabelkopomusz #pielegnacja
Pobierz rales - Regularnie słyszę, iż nie powinno się codziennie myć włosów bo cebulki się wt...
źródło: comment_Czd8GaRPrXlfnJJcxoYTndYYLBPVDZiw.jpg
  • 101
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rales: codziennie, bo prawie codziennie nakładam pastę lub gumę. Nie dałbym rady z tym zasnąć na głowie. Nie lubię przed snem mieć jakiejkolwiek substancji na dłoniach (pomijając szybko wchłaniający się krem), a zwykle przeczesanie palcami włosów pozostawia pastę na palcach.
@rales: A ja tak podłączę się do tematu i zapytam: czy ktoś miał problem z zapaleniem mieszka włosowego i sobie z tym jakoś poradził? Stosowałem locoid crelo, davercin i gówno to dało. Myślę nad zmianą szamponu zanim pójdę po antybiotyk
@rales: Myjesz tyle, ile potrzebujesz, tylko, że na co dzień lepiej myć delikatnym szamponem (np. Petal Fresh), a raz w tygodniu można mocniejszym z SLS-ami, jeżeli używasz jakichś silikonów na włosy. Nie wiem jaki szampon pokrzywowy i jaką odżywkę for men stosujesz, bo nic nie mówi xD potrzebny konkretny produkt
@rales: Ja myję raz na 3 dni i wydaje mi się, że to jest dobra częstotliwość. Po krótkich włosach faktycznie zaraz widać, że się przetłuszczają. Może spróbuj je spłukać po myciu naparem z mięty (zalewasz liście świeżej mięty bądź herbatę miętową wrzątkiem i czekasz aż wystygnie, ew. jak się zaparzy mieszasz z chłodną wodą). Oczyszcza włosy idealnie, powinny być dłużej świeże.
@rales Jesli twoje włosy sie przetłuszczają to nie powinienes ich zaniedbywać. Jesli nie umyjesz przez 2 dni wytworzy sie bardzo dużo łoju, to niezbyt dobre dla wlosow a po drugie źle wygląda. Ta złota metoda, która wszyscy polecają, że jeśli włosy sie przetłuszczają to powinieneś nie myć ich codziennie to bujda. Bardzo małemu procentowi ludzi udało sie zwalczyc problem przetłuszczania właśnie tym sposobem. Ogólnie poczytaj o przetłuszczaniu i przyczynach. Czesto jest napisane,
@rales: ogarnij nawilżający szampon bez SLS (dostaniesz w każdej drogerii), nie nakładaj szamponu bezpośrednio na głowę, rozcieńcz go z wodą w dłoniach. Powtórz dwa razy, poświęć kilka minut szczególnie na masaż głowy. Nie płucz gorącą wodą. Jak nakładasz odżywkę, to tylko na włosy, nie na skórę głowy.