Wpis z mikrobloga

Pamiętacie te teksty katolików, którzy używają cytatów Jahwe jako argument za tym że homoseksualizm jest zły i jaka jest ich reakcja na cytaty Jahwe pochwalające niewolnictwo? Zawsze jest odpowiedź typu:
- Jesteś idiotą
- Jesteś ateistą i nie rozumiesz
- A Rzymianie też mieli niewolników(parę dni temu czytałem ten argument na wykopie na serio xD)
- To metafora, Bóg tak naprawdę chciał dobrze

Teraz znalazłem pochwałę niewolnictwa z dokładnie tej samej księgi w której potępia się homoseksualizm. Zgadnijcie teraz które jest metaforą a które jest przestrogą przed złem. xD Typowe, wybiórcze traktowanie Biblii - tam gdzie nie da się czegoś logicznie/moralnie usprawiedliwić to jest to przemilczane.

Przed tym fragmentem o niewolnictwie wobec obcych ludów, nasz miłosierny semicki bożek potępia posiadanie izraelskich niewolników. Kolejny dowód na to, że to nie jest żaden prawdziwy Bóg, tylko bóstwo przeznaczone dla żydów i pochwała czystek etnicznych.

#bekazkatoli #katolicyzm #chrzescijanstwo #religia #4konserwy #neuropa
MichalLachim - Pamiętacie te teksty katolików, którzy używają cytatów Jahwe jako argu...

źródło: comment_V4kMteO9pmoZdxUAUyjqh9JJlPSdWOg5.jpg

Pobierz
  • 72
@NADPH: XDDDDD Widać, że nie znasz Biblii. W tym fragmencie powiedział, że lepiej nie wchodzić w związek małżeński, ale jeśli ktoś miałby wtedy grzeszyć, to niech znajdzie sobie żonę/męża. Czemu katoliccy księża mają celibat? Mnie pytasz? Ja go ustanowiłem? Ja jestem protestantem, a kapłani protestantyzmu (pastorzy) mogą zakładać rodziny jak najbardziej. A KK może sobie robić co chce, zwida mi to. @MichalLachim: Nie jesteś nawet chrześcijaninem, ale nie masz problemu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@Aldarith: mówię o tym fragmencie:

Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania,  nie przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży? 1Tm 3, 2-5
@MichalLachim: Niedouczony jesteś, bo nie rozpatrujesz tego fragmentu w kontekście ówczesnej sytuacji. Wiele osób wybierało niewolnictwo, tak jak wiele osób wybiera je dzisiaj poświęcając kilkanaście godzin dziennie na pracę, po to by mieć pieniądze na jedzenie i dach nad głową, bo na więcej nie starczy. Do tego dochodzi druga kwestia. Żeby niewolnika posiadać trzeba go kupić, więc, jeżeli ktoś chciał sprzedać swoje dziecko w niewole Izraelczykowi to też musi w jakiś
Co mam ci odpisać? Od razu widać, że jesteś dzieckiem, które szuka zaczepki. Żyj sobie i uważaj jak chcesz. Dyskusja w ogóle nie dotyczy zadanego przez ciebie pytania, a mi się nawet nie chce tłumaczyć takich rzeczy. Żyj w świecie swoich przekonań i umieraj według swoich deklaracji. Mam to gdzieś.


@Aldarith: Co masz mi odpisać? Nie wiem, powód, dla którego wierzysz jakiemuś CZŁOWIEKOWI, że przemawia w imieniu Boga. Co tu dużo
Niedouczony jesteś, bo nie rozpatrujesz tego fragmentu w kontekście ówczesnej sytuacji. Wiele osób wybierało niewolnictwo, tak jak wiele osób wybiera je dzisiaj poświęcając kilkanaście godzin dziennie na pracę, po to by mieć pieniądze na jedzenie i dach nad głową, bo na więcej nie starczy.


@tomasz-tomasik-710:

"Jeśli kupisz niewolnika — Hebrajczyka, będzie ci służył sześć lat, w siódmym roku zwolnisz go bez wykupu. Jeśli przyszedł sam, odejdzie sam, a jeśli miał żonę,
Niedouczony jesteś, bo nie rozpatrujesz tego fragmentu w kontekście ówczesnej sytuacji. Wiele osób wybierało niewolnictwo, tak jak wiele osób wybiera je dzisiaj poświęcając kilkanaście godzin dziennie na pracę, po to by mieć pieniądze na jedzenie i dach nad głową, bo na więcej nie starczy. Do tego dochodzi druga kwestia. Żeby niewolnika posiadać trzeba go kupić, więc, jeżeli ktoś chciał sprzedać swoje dziecko w niewole Izraelczykowi to też musi w jakiś sposób świadczyć
W dalszym ciągu myślę, że ważny jest kontekst historyczny. W obliczu realiów, Tora chyba jako jedyne pismo penalizowało niewolnictwo, które było zjawiskiem powszechnym i "naturalnym" dla społeczeństw w tamtym okresie. Inna sprawa, że fragment ten nie dotyczy Chrześcijan, a jedynie Żydów, którzy nie zreformowali Tory, zaś dopisali sobie do niej masę wymyślnych, rasistowskich komentarzy. Zasadnicze pytanie brzmi, którą świętą księgę podważamy? Podważanie Chrześcijaństwa, przez powoływanie się na Stary Testament nie jest do