Wpis z mikrobloga

Pamiętacie te teksty katolików, którzy używają cytatów Jahwe jako argument za tym że homoseksualizm jest zły i jaka jest ich reakcja na cytaty Jahwe pochwalające niewolnictwo? Zawsze jest odpowiedź typu:
- Jesteś idiotą
- Jesteś ateistą i nie rozumiesz
- A Rzymianie też mieli niewolników(parę dni temu czytałem ten argument na wykopie na serio xD)
- To metafora, Bóg tak naprawdę chciał dobrze

Teraz znalazłem pochwałę niewolnictwa z dokładnie tej samej księgi w której potępia się homoseksualizm. Zgadnijcie teraz które jest metaforą a które jest przestrogą przed złem. xD Typowe, wybiórcze traktowanie Biblii - tam gdzie nie da się czegoś logicznie/moralnie usprawiedliwić to jest to przemilczane.

Przed tym fragmentem o niewolnictwie wobec obcych ludów, nasz miłosierny semicki bożek potępia posiadanie izraelskich niewolników. Kolejny dowód na to, że to nie jest żaden prawdziwy Bóg, tylko bóstwo przeznaczone dla żydów i pochwała czystek etnicznych.

#bekazkatoli #katolicyzm #chrzescijanstwo #religia #4konserwy #neuropa
MichalLachim - Pamiętacie te teksty katolików, którzy używają cytatów Jahwe jako argu...

źródło: comment_V4kMteO9pmoZdxUAUyjqh9JJlPSdWOg5.jpg

Pobierz
  • 72
  • Odpowiedz
@meres: Św. Paweł to nie Jezus i to co on mówi nie ma znaczenia.

@Aldarith: Ja to wiem, tylko wytłumacz mi, dlaczego chrześcijanie, którzy właśnie powinni odrzucić Stary Testament dla Nowego Testamentu tego nie robią?
  • Odpowiedz
@MichalLachim: Stary Testament służy: a) pokazaniu chwały Boga b) odnoszenia anagolicznego różnych historii (np. Dawid i Goliat) c) Wszystko, co zostało powtórzone lub "ulepszone" w NK (odnośnie prawa i zakonu) jest nadal aktualne.
  • Odpowiedz
@Aldarith: Z punktu widzenia chrześcijanina jest to bez sensu. Wedle mitologii chrześcijańskiej Jezus przyszedł na świat by:
- Zamienić Stare Prawo na Nowe Prawo(ST na NT)
- Umrzeć za nasze grzechy.
  • Odpowiedz
@Aldarith:

a) pokazaniu chwały Boga


O matko, naprawdę? Stary Testament pokazuje jakim jest sadystą. Wysyłanie stada niedźwiedzi by rozszarpały dzieci za to że śmiały się z łysiny proroka czy wybicie wszystkich niewinnych pierworodnych w Egipcie jest bardzo chwalebne.

b) odnoszenia anagolicznego różnych historii (np. Dawid i Goliat)


Stary Testament to po prostu zbiór mitów Żydów. Niczym się to nie różni mitologii słowiańskiej czy greckiej, która również jest przeplatana faktami historycznymi.

c)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 143
@Aldarith: św Paweł pisał też, że biskup powinien mieć żonę i dzieci, bo ktoś kto nie radzi sobie jako głowa rodziny nie będzie dobrze pełnił swojej funkcji w kościele... Ale to można zignorować bo celibat jednak lepszy, co nie?
  • Odpowiedz