Wpis z mikrobloga

Pamiętacie te teksty katolików, którzy używają cytatów Jahwe jako argument za tym że homoseksualizm jest zły i jaka jest ich reakcja na cytaty Jahwe pochwalające niewolnictwo? Zawsze jest odpowiedź typu:
- Jesteś idiotą
- Jesteś ateistą i nie rozumiesz
- A Rzymianie też mieli niewolników(parę dni temu czytałem ten argument na wykopie na serio xD)
- To metafora, Bóg tak naprawdę chciał dobrze

Teraz znalazłem pochwałę niewolnictwa z dokładnie tej samej księgi w której potępia się homoseksualizm. Zgadnijcie teraz które jest metaforą a które jest przestrogą przed złem. xD Typowe, wybiórcze traktowanie Biblii - tam gdzie nie da się czegoś logicznie/moralnie usprawiedliwić to jest to przemilczane.

Przed tym fragmentem o niewolnictwie wobec obcych ludów, nasz miłosierny semicki bożek potępia posiadanie izraelskich niewolników. Kolejny dowód na to, że to nie jest żaden prawdziwy Bóg, tylko bóstwo przeznaczone dla żydów i pochwała czystek etnicznych.

#bekazkatoli #katolicyzm #chrzescijanstwo #religia #4konserwy #neuropa
MichalLachim - Pamiętacie te teksty katolików, którzy używają cytatów Jahwe jako argu...

źródło: comment_V4kMteO9pmoZdxUAUyjqh9JJlPSdWOg5.jpg

Pobierz
  • 72
  • Odpowiedz
@AmateurHardcore: mitologia antyczna nie posiadała jakiegokolwiek zwartego kanonu, a religia nie miała struktur jak korporacja.

Chrześcijanie mieli 1000 lat monopolu w Europie na robienie swojej etyki. Nie powiedziałbym żeby był to okres w którym komuś etyka spędzała sen z powiek, praktyka pokazuje że nie osiągnęła nic- a samo chrześcijaństwo było podporą feudalizmu, nierówności społecznych. Jeśli chodzi o teoretyczne rozważania to nie mamy do czynienia z niczym co nie istniałoby wcześniej.
  • Odpowiedz
@MichalLachim: Biblia o homoseksualizmie nie mówi tylko w Starym Testamencie, ale również w Nowym Testamencie w liście do Koryntian i liście do Tesaloniczan. Ponadto czyny homoseksualne zaliczają się do grzechu cudzołóstwa, opisanego w dekalogu jak i przez Jezusa w Ewangelii.

W kontekście niewolnictwa opisuje również stosunek do drugiego człowieka, zarówno do niewolnika, jak i wolnego.
  • Odpowiedz
@MichalLachim: najgorsze jest to że Żydzi taka logika się kierują. Chrześcijanie są ucywilizowani w tym względzie, główna zasługa chrześcijaństwa to skończenie z niewolnictwem, gdzie w moralności Chrystusa, służący był pierwszy do królestwa niebieskiego przed panem.
Żydzi jednak tej moralności nie przyjęli i oskubanie niewieernego goja do ostatniego grosza jest cnotą, a nie grzechem.
  • Odpowiedz
@iAmTS: Nie staram się racjonalizować, jedynie zrozumieć, a nie tak jak 90% współczesnych "oświeconych", szukać dziury, a jak już jakąś znajdę to na tej podstawie obalić całość. Dla mnie fakt istnienia niespójności w Biblii stanowi jedynie o jej autentyczności. Biorąc pod uwagę sposób w jaki była spisywana, lata w których powstawała, ilość języków na które ją przełożono, oraz fakt, że liczy sobie ponad 1600 lat i przez ten czas była niszczona
  • Odpowiedz
@tomasz-tomasik-710: ja mam prymitywne? To ty zarzucasz mi odrzucanie całości na temat "nieścisłości" - zupełnie nie rozumiesz tego co w Bibli o niewolnictwie jest, jakie implikacje niesie za sobą bycie "boskim tekstem", to jak biblia w ogóle została złożona na soborach itp.

Poza tym śmieszny jesteś z tym "gdzie pochwala niewolnictwo". Sankcjonuje je oraz opisuje kogo można a kogo nie zniewalać. No to chyba wystarczające pochwalanie.

Ba, nawet w Nowym Testamencie
  • Odpowiedz