Wpis z mikrobloga

Sportowe lata 90.
Odcinek 4: █▬█ █ ▀█▀

W tym odcinku najpierw ciekawostki, później fakty z kronikarskiego obowiązku.

- znalazł się na prestiżowej liście "25 samochodów, którymi musisz się przejechać przed śmiercią" magazynu Car
- Spoiler, który powyżej 120 km/h wysuwał się automatycznie, a poniżej 20 km/h wsuwał ponownie
- spiralna sprężarka mechaniczna powietrza (kompresor) G-Lader w modelu G60, która ostatecznie w życiu przegrała ze zwykłą turbosprężarką
- VW nazywa autka od nazw wiatrów (Golf, Passat, Scirocco). Corrado wzięło się od hiszpańskiego correr, co oznacza "biec, pędzić". Początkowo planowano nazwę Tajfun, ale szefostwo stwierdziło, że zbytnio kojarzyłoby się ze zniszczeniem, które niesie za sobą ten wiatr.
- Miał być następcą VW Scirocco II, ale z powodu o wiele wyższej ceny zdecydowano się na wprowadzenie nowego modelu
- płytę podłogową ma z Passata B3, przód wspólny z Jettą. Wiele części mechanicznych wspólnych z innymi Volkswagenami.

Produkowany przez Karmanna w Osnabrück w latach 1988-1995 w liczbie 97 521 sztuk. Gama silników: od 1.8 R4 107 KM do 2.9 VR6 190 KM, 6,9 sekund do setki. Oczywiście wszystkie silniki na benzynkę.

Osobiście uważam to auto za jedno z lepszych niemieckich projektów w historii motoryzacji. Ma kształt klina, fajne długie przetłoczenie ciągnące się przez całą długość, nienachalny wygląd, nisko zawieszone nadwozie na srebrnych BBSach. Niepowtarzalny teutoński sznyt typowy dla starych aut z RFNu. Mój silny kandydat do wygrania konkursu na najlepsze coupe lat 90.

#rzetelnafura <- cotygodniowa dawka wysokooktanowych treści
#samochody #motoryzacja #carspotting #carboners #volkswagen #czarneblachy
Pobierz DerMirker - Sportowe lata 90.
Odcinek 4: █▬█ █ ▀█▀

W tym odcinku najpierw ciekawo...
źródło: comment_bPURmUpoREm8PYpi9Aj3WSmPQAAin6s3.jpg
  • 58
@kolezka1 no i najgorsze... "Może kiedyś"

A dobrze wiem że kiedyś ceny będą zabójcze. Ale na pewno przejadę się kiedyś z czystej ciekawości jak się tym jeździ.
Tak samo miałem z CRX'em - byłem ciekawy i nie zawiodłem się bo to była czysta frajda ;D