Wpis z mikrobloga

@Upadek: chorowanie jest dla słabych, ja trafiłem na ojca Janusza, ma też tak na imię który mnie krzykiem gonił do roboty, chorobowe w przeciągu 15 lat pracy miałem z 5 razy, wakacji może z 2 razy więcej.. #!$%@? ale ja się dawałem wykorzystywać, ale #!$%@? teraz firma moja i mam kasę przynajmniej i wykańczam sobie dom, bez kredytu.. a dzisiaj go dojechałem znowu w ramach rewanżu.. myślał że opłacę mu autokasko
Jeśli chodzi o premie produkcyjna to powinieneś mieć zmniejszona tylko i ilość dni w które Cię nie było. Ale co do wakacyjnej itd to nie wiem jakie macie przepisy. Widocznie ktoś się na to zgodził.
@Upadek: zależy, jakbyś prowadził firmę i zatrudniał sporo kobiet to wiedziałbyś że czasem się idzie #!$%@?ć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sam pracuje w firmie gdzie są premie uznaniowe które nie są wypłacane w przypadku kiedy dana osoba ma chociażby jeden dzień L4, w innym wypadku są zawsze, taka forma podwyżki niby jako premie.
Jeszcze dwa lata temu było normalnie ale dziewczynom coś #!$%@?ło i zaczęły chodzić masowo
@Upadek: lepiej to niz USA gdzie w wiekszossci wypadkow nie ma w ogole czegos takiego jak chorobowe... Matki po ciazy biora urlop tyle ile uzbieraja i elo.


@Bernan Przynajmniej uważniej podejmują decyzję reprodukcyjne i wyboru partnera. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Upadek: Czy wy pracujecie w obozach śmierci czy co ??? XDDD U mnie w pracy szef sam wygania ludzi do lekarza jak są chorzy. A premie dostaje sie po przeliczeniu sprzedanego towaru w miesiącu na roboczogodzine. Moze kogoś nie być 2 tygodnie ale jak dobrze pracował przez reszte czasu to i tak premie dostanie. Oczywiście odpowiednio mniejszą o te dni.
@Upadek: A teraz z drugiej strony barykady:

Co to #!$%@? za kraj, ledwo dasz umowę człowiekowi którego uczyłeś 1/2/3 miesiące co ma robić a on #!$%@? więcej już jest na L4 niż był w pracy. Stu lekarzy wystawia L4 łącznie z geriatrą i ginekologiem. Przecież pracodawca nic nie płaci po którymś miesiącu poza urlopem który się nabija hehe pfron #!$%@?( ͡ ͜ʖ ͡)