Wpis z mikrobloga

@Upadek: to nie kraj tylko Twoja firma. W mojej dla przykładu możesz sobie za friko 2 dni wolnego na miesiąc wziąć na wyzdrowienie jak czujesz że Cię bierze jakieś choróbsko. Z dłuższymi zwolnieniami też nie ma problemu. Pracujesz w #!$%@? firmie to na nią narzekaj, a nie na kraj.
Co to #!$%@? za kraj, ze jak czlowiek jest chory i bierze chorobowe to upieprzaja wszystko?


@Upadek: a czy to "kraj" narzuca, czy po prostu #!$%@? pracodawcę sobie znalazłeś? Zmień robotę na taką, gdzie pracownika traktują normalnie i nie narzekaj.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Upadek: Możesz się cieszyć, serio. W wielu zakładach jest tak że jak jesteś zbyt długo na L4 to zapomnij o przedłużeniu umowy :)

No i że masz jakiekolwiek premie.

witamy w Polsce, kraju gównem I rzygami płynąca.
zależy, jakbyś prowadził firmę i zatrudniał sporo kobiet to wiedziałbyś że czasem się idzie #!$%@?ć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sam pracuje w firmie gdzie są premie uznaniowe które nie są wypłacane w przypadku kiedy dana osoba ma chociażby jeden dzień L4, w innym wypadku są zawsze, taka forma podwyżki niby jako premie.

Jeszcze dwa lata temu było normalnie ale dziewczynom coś #!$%@?ło i zaczęły chodzić masowo na L4
@Upadek: Pracowałam u takiego Janusza, który dawał podwyżki w formie premii uznaniowej, czyli co miesiąc do Twojej podstawy masz tą samą premię, no chyba, że wypadnie Ci jeden dzień zwolnienia lekarskiego, to sorry, za takie luksusy żegnasz się z całą premią xD Sytuacja jest na tyle patologiczna, że moja znajoma pracująca tam już ponad 2 lata, siedzi w pracy i zdycha, ale nie pójdzie na zwolnienie, bo wtedy pożegna się z
@szasznik:
Czy ja wiem, ucina tylko te premie uznaniowe czyli jakieś 10% wypłaty. Premie akordowe są nadal.
Zresztą mi to wszystko jedno bo nigdy w życiu na L4 nie byłem, plus chyba mu się to kalkuluje skoro nagle dziewczyny przestały nadużywać L4 bo tylko one były problematyczne. To się wydaje tylko takie januszowe dla osób postronnych ale to była plaga chorobowego i firma zwyczajnie stała ze zleceniami.
Plus tego się nie
Co to premia?


@wojtoon: Bat na pracownika. U nas wszystko jest wynaturzone. Nawet premie, które powinny być nagrodą, ale nie są. Więc januszex może sobie swobodnie żonglować jak mu czapka stanie. Ja na ten przykład mam premie w umowie.
Inni też mają i co z tego jak jest tak jak u opki. Dobrze, że trochę się opamiętali jak ludzie zaczeli ciągnąć do końca miesiąca, bo nie opłacało się wracac, bo premia,