Wpis z mikrobloga

nadgodziny mogą być zwrócone w postaci dni wolnych w innym terminie. I najczęściej tak się robi w większych firmach.


@brednyk: Beznadzieja. Niby mialy być za to jakies wolne, dni, ale nigdy takiego nie dostał
@Upadek: ale czekaj, jaka premia? Masz pensje, to co jeszcze chcesz? Na wielkanoc? Pracujesz w Kościele?
Na wakacje? A to pensji nie dostałeś?
Wiesz, że pracodawca za pierwsze 30 dni choroby płaci z własnej kieszeni mimo, że składki płaci cały rok?
Wiesz, że w czasie choroby komuś muszą zapłacić nadgodziny za zastępstwo?
W moim januszeksie nie zabierają premii za obrót za l4, masz tyle ile sam wypracujesz. Premia uznaniowa - mi nie zabrali jak byłam na l4 tydzień, wszyscy wiedzieli, że w tamtym stanie mogłam co najwyżej pójść do kibla na czworaka i z powrotem, a z mojej pracy przez resztę miesiąca januszeks tradycyjnie był zadowolony. Za to typiarom, które traktują l4 jak urlop ucinają uznaniową, a potem po prostu nie przedłużają umowy
@Upadek: rozwiązaniem jest 50-60% pensji przy chorobowym. Wtedy pójdą ci co faktycznie potrzebują lub są po operacji a nie symulanci


@brednyk: > @lastro: nadgodziny mogą być zwrócone w postaci dni wolnych w innym terminie. I najczęściej tak się robi w większych firmach.

@brednyk:
Ja jebię, ale patologia...( ͡° ʖ̯ ͡°)
1. Czyli sumienny pracownik któremu zdarzyło się zachorować będzie w plecy? Świetny sposób na
: nadgodziny mogą być zwrócone w postaci dni wolnych w innym terminie. I najczęściej tak się robi w większych firmach.


@Kazorek: A co ustala okres do kiedy ten wolny dzień zostanie wyznaczony?
@Upadek
@Grooveer
@Nowarozowa też pracuję w takim zakładzie, gdzie za L4 zabierana jest:
- miesięczna premia za obecność 400 zł brutto
- miesieczna premia za ilość i jakość, która wynosi różnie, od 120 do 500 zł brutto
- roczna premia w wysokości 2000 zł brutto za obecność, czyli jeśli byłeś na L4 od 01.01. do 31.05 zabierają 1000 zł brutto, i podobnie w pozostałej połowie roku
Jeśli urodzi ci się dziecko i
@Kazorek: większość Polaków pracuje na zleceniu lub jako b2b i urlopów oraz chorobowego na oczy nie widziało. A jak choruje to nie zarabia. Pensja powinna być tak wysoką że tydzien-dwa absencji cię nie zaboli.
@Upadek: ja mam w pracy premię za niechorowanie, to jak idę na L4 zabierają premię za niechorowanie, premię produkcyjną, pół premii rocznej lub całą jeśli chorowałeś w obydwu półroczach, i do tego jeszcze #!$%@?ą podwyżkę :D :D :D
@adam-adams zmień pracę. Dziwię się że takie zapisy w umowie są legalne.

@mosku tak, tak, informować oczywiście musisz, a zwolnienie potrzebne powyżej siedmiu dni.
Ciekawe jest też to że jak zachorujesz w trakcie trwania urlopu to możesz zamiast urlopu wybrać chorobowe za te dni, bo o tym nie wiedziałem.