Wpis z mikrobloga

Nic mnie bardziej nie irytuje jak "zwyczaj" ściągania butów kiedy kogoś odwiedzam. Unikam takich odwiedzin. Buty to część mojego stroju kiedy przychodzę z wizytą.

A już zupełnie żenująco wyglądają zdjęcia z imprez sylwestrowych, czy urodzinowych gdzie odp*lone kobietki zasuwają w samych rajtuzach.

Ja podziękuję. Bawcie się dzieci w swoim towarzystwie - beze mnie.

https://kobieta.onet.pl/zdejmowanie-butow-w-domu/jezcb3

#oswiadczenie #takaprawda #modameska #modadamska

Powinniśmy zdejmować buty podczas odwiedzin, czy nie?

  • Tak 85.1% (3158)
  • Nie 14.9% (551)

Oddanych głosów: 3709

  • 168
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 5
Hehehe... na wypoku wszyscy non stop leją z januszy i wrzucają memy z nosaczami, a jak widać z ankiety 85% to totalne prymitywy, którym zwisa, że wygladają jak upośledzeni albo jakiejś ruskie Iwany siedząc w laczkach do garnituru (ʘʘ)

To się powinno tagować #bekazpodludzi czy jakoś tak.
I jeszcze te argumenty o u------u mieszkania solą czy błotem. Taaa...
Prędzej bym wziął zapasowe buty do plecaka niż
  • Odpowiedz
@motaboy: typ podczlowieka kto po domu,w zime w butach( ͡° ʖ̯ ͡°) Wejdzie taki w błoto albo odchody psa nawet nie zauwazając a potem po Twoim dywaniku bo mu sie nie chce ściagac. Prawda pewnie taka,ze odór bije ze skarpet :P
  • Odpowiedz
@motaboy wiedz o tym, że popieram Cię w 100% - według mnie kulturalny gospodarz nie pozwala, aby goście zdejmowali obuwie, ale komu to chcesz tłumaczyć, jak tutaj najpopularniejsze tagi to patostreamy i danielmagical xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@suprim:

a tak w ogóle oprócz robienia syfu to jeszcze okazujesz brak szacunku w stronę gospodarza

To jest polski zwyczaj. Jeśli przyjmujesz gości z #zagranico, to pewno z szacunku zdejmą laczki ale prawdopodobnie odbiorą to za brak szacunku dla nich, a co najmniej srogie dziwactwo.
  • Odpowiedz
  • 0
@szpongiel ale c--j mnie obchodzi jak jest zagranicą k---a. Mieszkam w Polsce i gadam z Polakami a nie k---a z jakimś brytolem. A jak juz k---a gadka #zagranico to w Japonii ściągają buty czy to u siebie czy jak idą w gości więc nie p-----l, ze tak w Polsce tylko jest.
  • Odpowiedz
@motaboy:

Nic mnie bardziej nie irytuje jak "zwyczaj" ściągania butów kiedy kogoś odwiedzam. Unikam takich odwiedzin. Buty to część mojego stroju kiedy przychodzę z wizytą.


A już zupełnie żenująco wyglądają zdjęcia z imprez sylwestrowych, czy urodzinowych gdzie odp*lone kobietki zasuwają w samych rajtuzach.

Ja znam dwie zasady, jedna dla gościa, druga
  • Odpowiedz
Mnie to osobiście odrzuca chodzenie w butach po domu. Od razu sobie myślę co na tych podeszwach (pomimo użycia wycieraczki) i tak mogło zostać z dworu (resztki rozkładących się rzeczy na chodnikach bo ktoś coś upuscil, coś tam umarło i deszcz to niby rozmył, też niestety nie raz widziałam jak dresy z osiedla plują i smarkają na chodniki, odchody insektów i jakieś małe gówienka przyklejające się żeby je przenieść w inne miejsce)
  • Odpowiedz
@motaboy ile ty masz lat ze bose stopy wyglądają dla ciebie żenująco? Taka ciekawostka, W Tajlandii to nawet do sklepów czy urzędów jak wchodzisz to trzeba zdejmować buty. Musiałem załatwić papier na latanie dronem, a tam przed urzędem wianuszek butów, potem już mnie to nie dziwiło, przed niektórymi sklepami i każdym domem.
  • Odpowiedz