Wpis z mikrobloga

Wystarczy 5 minut rozmowy z osobą którą zarabia najniższą krajową żeby dowiedzieć się dlaczego właśnie tyle zarabia, żeby sobie nie słodzić (zarabiam lekko ponad średnią krajową) wystarczy 5 minut konwersacji z moi sąsiadem który zarabia prawie dwa razy tyle co ja, abym zobaczył że jest na wyższym poziomie intelektualnym,przedsiębiorczym i ekonomicznym niż ja, w skrócie :prezentuje wyższy poziom rozwoju niż moja osoba. Im jestem starszy tym bardziej widzę że świat jest sprawiedliwy, a rynek pracy weryfikuje każdego.
Kiedy ktoś Ci #!$%@? że mało zarabia to w 99% przypadków jest leniwy, zadaj takiej osobie pytanie "co zrobiłeś w ciągu ostatnich 12 miesięcy żeby zarabiać więcej?" gwarantuje Ci że zapanuje cisza, albo dostaniesz jak że zajebistą kontre " no bo no bo". #!$%@?, uczcie się, inwestujcie w siebie, aby prezentować wyższy poziom człowieka niż prezentujecie aktualnie bo to jedyna droga do lepszego jutra. #oswiadczenie #motywacja #wygryw #lifehack #pracbaza
  • 427
@ogrod87: Moja już była znajoma, ma gówno pracę i nie raz rozmawialiśmy tym żeby zmieniła pracę na cywilizowaną, oczywiście się z tym zgadzała, miała zero premii duża odpowiedzialność i bardzo mała pensja. Co zrobiła ? NIC, była leniwa i trochę walnięta jak się później okazało.
@Mieszkopol:

niż w rodzinie gdzie był tylko alkohol, krzyki, bicie i myśli samobójcze dzieci. Świat nie jest sprawiedliwy, ale można oczywiście walczyć o siebie nieważne w jakiej się jest sytuacji.

Czyli, przy założeniu że tam ta mediana to 2,5 do ręki, to można stwierdzić, że 30-40% ludzi, którzy nie zarabiają nawet tego, pochodzi z jakiejś głębokiej patoli, że wywalili ich z domu po osiemnastce a na śniadanie był tylko gruz? Jakoś
@Kokardka_88: @Blaskun: Ale #!$%@?. Gdyby pieniądze gwarantowały szczęście to wśród ludzi majętnych w ogóle nie byłoby problemów rodzinnych, depresji czy samobójstw. Już nie wspominając o tym, że posiadanie hajsu nie chroni wcale od wielu chorób.
Wasz rozwój emocjonalny i poziom empatii zatrzymał się na poziomie jakiegoś prostego seby, który słysząc o problemach kogoś bogatego mruczy pod nosem coś w stylu ,,jakie problemy? w dupie mu się przewraca od tego bogactwa
@omnibus_semper: Ja nie wychwalam zadnego kierunku, uwazam ze najzdrowszy jest mix kapitalizmu i socjalizmu, a Polska moim zdaniem jest bardzo dobrym krajem na start. Darmowa edukacja oraz sluzba zdrowia, mozna sie rozwijac i jak komus nie lezy to np emigrowac. Tylko trzeba #!$%@? by cos osiagnac.
@lewoprawo: no tak samo jak się mnie pytają co robię, odpowiadam inżynier budowy - oooo, magister, inżynier budowy, to spoko zarabiasz!

Byle robol chlejus lepiej wyciąga.

Z innej beczki, widzę co się w takiej budowlance odwala. Szef firmy zwykły janusz oszust, większość pracowników to chlejusy debile, ale znajdują się ze 2 perełki, inteligentni, którym życie się nie ułożyło, biznesy poupadały czy po prostu zwyczajnie zostali oszukani, wykorzystani itd. itp. Chcą trochę
@kucz: Doskonale Cie rozumiem, sporo osob u mnie uwaza ze im sie nalezy. Ciagle mowie ze zawsze pojawi sie ktos mlodszy, szybszy i bardziej zdolny a Tobie sie wydaje ze za lata pracy dostaniesz ciepla posadke żeby moc sobie pierdziec w fotelik i przyjemnie trzepac hajs. Jak nie wykazesz sie czymś ekstra, spedzic trochę czasu nad soba. Ciezko sie to tlumaczy ludziom z podejsciem roszczeniowym. A swiete oburzenie nastepuje gdy wskazuja
@PonuryMruk Mam podobnie. Nie jestem głupi, mam sporo pomysłów, ale jestem strasznym leniem. Wiem, że gdybym robił, a nie tylko myślał, to ja i moja rodzina bylibyśmy na zupełnie innym poziomie. I mogę sobie zazdrościć tym wyżej, obrażać się i im dogryzać, ale to niczego nie zmieni, oni nadal będą wysoko, a ja tu gdzie jestem.
"Gdyby nam się chciało tak jak nie chce.."

Akurat dzisiaj zastanawiałem się dlaczego jestem takim leniem
Jak jesteś rozgarnięty, to nie mieszkasz w #!$%@? mieście bez perspektyw.


@sniety: Nie ma nic złego w mieszkaniu w małym mieście, ale jeśli w tym małym mieście jesteś nieszczęśliwy i np. bezrobotny, i narzekasz, że wszystko co złe w Twoim życiu jest przez to, że jesteś z małego miasta, to się po prostu do urwy nędzy wyprowadź z zadupia i zacznij dążyć do tego życia, o którym marzysz, zamiast siedzieć na
@Lysyn: cokolwiek, co sprawi, że polepszysz swoją sytuację. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji. Jak masz tylko gimnazjum, to pewnie najlepiej jakieś spawanie, maszyny budowlane itd. Jak masz liceum czy jakieś studia, to coś z księgowością, spedycją itd. Trzeba się rozejrzeć popytać. Mając do zainwestowania w siebie 5-10 tysięcy, to można coś już ugrać. Ja miałem trochę kasy i za chwilę będę mógł już mieć język norweski na poziomie B2, co daje
@EliotImperio to tak jak moi niektórzy znajomi: hurr nie po to się uczyłam 5 lat durr żeby nie mieć pracy. No tak, ale razem z Tobą te studia skończyło (w moim przypadku) 60 osób, więc czym się wyróżnisz? Jak miejsc pracy jest niewiele. ( ͡º ͜ʖ͡º) jednymi obowiązkowymi praktykami?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@PonuryMruk: jakbym mógł to bym wora plusów wysypał. A co do innych narzekających to wiadomo, że większość to lenie i gówno osiągnie. Ci którzy niby są skazani na #przegryw to też z własnej woli. Niby morda #!$%@? i nie ma pracy ale zamiast zająć się czymś konstruktywnym to lepiej powylewać żale na vipok.ru xD
@PonuryMruk: Zgadzam się w stu procentach. Dlatego trzeba zadać sobie ważne pytanie: „ czy lepiej przyłożyć rękę nieco bardziej ambitnie niż inni lepiej zarobić, czy mieć to co się ma, odbębnić 8h i do domku”( ͡° ͜ʖ ͡°)