Wpis z mikrobloga

Wystarczy 5 minut rozmowy z osobą którą zarabia najniższą krajową żeby dowiedzieć się dlaczego właśnie tyle zarabia, żeby sobie nie słodzić (zarabiam lekko ponad średnią krajową) wystarczy 5 minut konwersacji z moi sąsiadem który zarabia prawie dwa razy tyle co ja, abym zobaczył że jest na wyższym poziomie intelektualnym,przedsiębiorczym i ekonomicznym niż ja, w skrócie :prezentuje wyższy poziom rozwoju niż moja osoba. Im jestem starszy tym bardziej widzę że świat jest sprawiedliwy, a rynek pracy weryfikuje każdego.
Kiedy ktoś Ci #!$%@? że mało zarabia to w 99% przypadków jest leniwy, zadaj takiej osobie pytanie "co zrobiłeś w ciągu ostatnich 12 miesięcy żeby zarabiać więcej?" gwarantuje Ci że zapanuje cisza, albo dostaniesz jak że zajebistą kontre " no bo no bo". #!$%@?, uczcie się, inwestujcie w siebie, aby prezentować wyższy poziom człowieka niż prezentujecie aktualnie bo to jedyna droga do lepszego jutra. #oswiadczenie #motywacja #wygryw #lifehack #pracbaza
  • 427
@PonuryMruk: Niestety większość z nas wpisuje się w schemat: szkoła - praca - rodzina i śmierć.

Zawsze znajdą się też tacy, którzy idą pod prąd. Czy to w świecie muzyki, czy mody, czy nauki czy biznesu.

Sam mając 18 lat i chcąc zarobić na siebie, z własnych pomysłów i biznesu, zacząłem dosłownie kraść filmiki z liveleak i redditow i wstawiać na wykop albo sadistic żeby zrobić z tego wiralowy film i
@Lissa w domu to samo. A to jej obiad nie wyjdzie, a to źle posprząta, a to herbata nie za gorąca. Ile razy można jej mówić, że obiad dobry, chata czysta a herbata idealna...
lewoprawo 4 godz. temu +12

@PonuryMruk: No tak średnio bym powiedział. Ja znam Janusza biznesu właściciela firmy budowlanej, który miesięcznie wyciąga pewnie ze 30tys., ale mentalnie to nadal typowy Janusz, niewiele różniący się od jakiegoś Zdziśka robola.

Po prostu udało mu się fartem rozkręcić firmę w latach 90tych, a teraz jedzie na znajomościach i układach pod stołem z podobnymi Januszami ze spółdzielni mieszkaniowych, żeby wygrywać przetargi.


Znam też wielu wartościowych ludzi
@Mieszkopol: to prawda, plus genetyka oraz zapomniana przez wszystkich MEMETYKA. Jesteśmy tylko kurkami na wietrze, już z uwarunkowaniami, na pewno nie jako carte blanche. Jednak trzeba mieć ogrom samozaparcia oraz wewnętrznego dążenia do zmian, aka twórca Biedry, który był z domu dziecka.
Kiedy ktoś Ci #!$%@? że mało zarabia to w 99% przypadków jest leniwy, zadaj takiej osobie pytanie "co zrobiłeś w ciągu ostatnich 12 miesięcy żeby zarabiać


@PonuryMruk: Z własnego doświadczenia - lenistwo, czy jak to się ładnie teraz określa prokastynacja przekłada się nawet nie tyle na niższe zarobki, ale na dostawanie #!$%@? od przeszłości. Czy raczej od dawnego siebie, który przez odkładanie wszystkiego na później spieprzył zbyt wiele rzeczy.
@Niebadzlosiem: WWA - support IT - koniecznie w większej firmie (także związanej z IT). HAYS oferuje dobre zarobki - jakiś czas temu trafiłem na ogłoszenie od nich że szukają dla swojego klienta, kwota 300-350 netto B2B. Polecam też Sii Polska czy KPMG (mniejsze zarobki na stażu/praktykach, ale i tak sensowne na początek). Odradzam firmy niezwiązane z IT, gdzie owy dział jest dla nich złem koniecznym, o zarobkach i warunkach pracy szkoda
Pobierz
źródło: comment_Cs4XYh3T5Kyu8bmdPqh2MsZ7HnJchHFk.jpg
@kcrgs:

Farmazony i tyle. Jeżeli robisz coś, starasz się, masz na coś zajawkę, ale rynek tego nie potrzebuje to możesz sobie to włożyć między bajki, albo musisz włożyć w to co robisz nieproporcjonalnie dużo pracy, aby coś z tego mieć.


Niektórzy, jak prawdopodobnie autor wpisu, jako główny wyznacznik wartości człowieka traktują jego roczny dochód. Uważają, że jeśli to co robisz nie przynosi konkretnych pieniędzy to jesteś gówno warty i źle wybrałeś
co za #!$%@? jakiegos bananowego oskarka, wiekszosc osob ktorym w zyciu wyszlo mialy wszystko podstawione na tacy od malego, nie mowie ze wszyscy, sa osoby ktore same wszystko osiagnely ale to tez zalezy od predyspozycji a nie czlowieka, ja bym mogla sie uczyc programowania milion godzin i dalej bym nic nie rozumiala


@dominikaaaa99199: Widzisz, dla mnie #!$%@? jest nazywanie osób, którym coś w życiu wyszło, "bananowymi oskarkami, którzy wszystko dostali na
Podobnie jest z sylwetką, czesto słyszę "ale ty masz genetyke" - Nie #!$%@? ja nie mam genetyki tylko #!$%@? 5 razy w tygodniu po 2 godziny i trzymam miche 24/7 to jest właśnie ta moja genetyka


@PonuryMruk: 5 x 2h/na tydzień? Stanowczo za dużo, no chyba, że masz 17 lat, albo jesteś genetycznym ewenementem.

W wieku ~30 lat 3x90 minut na tydzień jest optymalnie. No maksymalnie 4 treningi w tygodniu. Przy
zarejestrować działalność? Sprzątaczka? Wiesz że sam ZUS to ponad 1200 złotych obecnie o ile dobrze pamiętam? XD wyjazd do dużego miasta i praca za minimalną i jeszcze studia zaoczne, to się uda jeśli koleś zamieszka w kartonie i będzie jadł w jadłodajni dla bezdomnych. Dorośnij i zobacz jakie są realia.


@leftfinger: Znam osobiście jedną sprzątaczkę z Ukrainy. 2 lata temu zamiatała mi biuro, teraz ma firmę zarejestrowaną na męża z Polski
Trochę racji masz, ale to nie zmienia faktu, że płace w Polsce są na żenująco niskim poziomie i ludzie mają prawo narzekać bo chyba nie powiesz, że nie są potrzebni kasjerzy w sklepie albo pielęgniarki w szpitalu
@maciek-rudol: nigdy nie mówiłem, że się nie da jako radiolog. Rzadko schodzi poniżej 20. Ale nadrabia się to jakością i ilością pracy. Pracujesz na akord, więc robisz byle więcej i byle po minimalnym oporze. Jakbyś się zastanawiał jak to możliwe zrobić usg brzucha w dwie minuty, albo opisać rtg klatki w 3 sekundy.
@Strahl: Stawka radiologa to ~100-130 na godzinę. Da się pracować te 180-200h(nie oszukujmy się, ktoś musi te dyżury robić i dwa-trzy dyżury w miesiącu to nie jest żadna mordęga, niszczenia życia rodzinnego i społecznego) i mieć dość, by żyć naprawdę dobrze.
@PonuryMruk: „- Jaki ty jesteś twardy!
– Jestem człowiekiem z miasta…
– Ale ty masz silną psychikę!
– Zajebiście silną! Zawsze patrzę w oczy, kiedy z kimś rozmawiam; nigdy nie wykonuję niepotrzebnych ruchów; wystarczy mi dziesięć pierwszych słów, pięć pierwszych gestów jakiegokolwiek koleżki i już wiem, że w jego psychice czai się strach. On jeszcze nie zdaje sobie sprawy, że wkrótce będzie miał pełne portki… a wiesz dlaczego? Dlatego, że jego
@maciek-rudol: podejście jest jak to skomentował mój kumpel - "im więcej, taniej i gorzej tym lepiej". Jakość opisu to ostatni priorytet zatrudniającego i zatrudnianego. Popracujesz to zobaczysz, sam będziesz widział po nazwisku czyj opis można z miejsca zignorować. ;-)