Wpis z mikrobloga

Wystarczy 5 minut rozmowy z osobą którą zarabia najniższą krajową żeby dowiedzieć się dlaczego właśnie tyle zarabia, żeby sobie nie słodzić (zarabiam lekko ponad średnią krajową) wystarczy 5 minut konwersacji z moi sąsiadem który zarabia prawie dwa razy tyle co ja, abym zobaczył że jest na wyższym poziomie intelektualnym,przedsiębiorczym i ekonomicznym niż ja, w skrócie :prezentuje wyższy poziom rozwoju niż moja osoba. Im jestem starszy tym bardziej widzę że świat jest sprawiedliwy, a rynek pracy weryfikuje każdego.
Kiedy ktoś Ci #!$%@? że mało zarabia to w 99% przypadków jest leniwy, zadaj takiej osobie pytanie "co zrobiłeś w ciągu ostatnich 12 miesięcy żeby zarabiać więcej?" gwarantuje Ci że zapanuje cisza, albo dostaniesz jak że zajebistą kontre " no bo no bo". #!$%@?, uczcie się, inwestujcie w siebie, aby prezentować wyższy poziom człowieka niż prezentujecie aktualnie bo to jedyna droga do lepszego jutra. #oswiadczenie #motywacja #wygryw #lifehack #pracbaza
  • 427
@PonuryMruk: @loczyn: @Ptolemeusz: @MalaHelenka: trochę tak, ale jednak niezupełnie.
Nie chcę wam psuć utopii o self-made manie, ale te założenia się sprawdzają dla pojedynczych jednostek, a dla większych grup są najwyżej jakimiś ogólnikami.
Pewnych uwarunkowań nie przeskoczysz, ludzie rodzą się w jakimś środowisku, w jakimś konkretnym miejscu i czasie i te uwarunkowania tworzą ich takimi, a nie innymi, jedni będą bardziej cwani i ambitni, inni będą wygadani i
@PonuryMruk: piekny wpis, wplacilbym Ci pieniadze nawet za wspaniala rade :) Nie na darmo mowi sie “bez pracy nie ma kolaczy”. Kto jest leniwym hvjem to nie ma niestety. A narzekaja wlasnie Ci zazwyczaj. Kto madry ten zaciska zeby i idzie do przodu, a po latach dyscypliny to procentuje. Wtedy nieroby stwierdzaja ze “na pewno ukradl” - nie, po prostu #!$%@? i siedzial cicho gdy ty chlales piwerka w piatunio z
@PonuryMruk: Niektórzy nie mieli możliwości się wykształcić, bo urodzili się np w jakimś #!$%@? Podlaskim czy innym takim, a rodzice nie mieli pieniędzy, żeby utrzymać dziecko w dużym mieście. Cześć rodziców zaszczepia tez wsrod dzieci złe wzorce. Powiedzenie, ze każdy jest kowalem losu jest po prostu nieprawdziwe.

Kiedy ktoś Ci #!$%@? że mało zarabia to w 99% przypadków jest leniwy, zadaj takiej osobie pytanie "co zrobiłeś w ciągu ostatnich 12 miesięcy
@Fafnucek oczywiście, że wszyscy nagle nie zmienia swojego życia, bo się im po prostu nie chce albo się tego boją. Wiec nigdy się na to nie zdecydują i do końca swoich dni będą narzekać. Nieliczni zmieniają miejsce zamieszkania jeśli w obecnym im nie wychodzi. Osobiście nie znam przypadku, w którym ktoś postanowił przeprowadzić się do większego miasta i żyło mu się jeszcze gorzej, ale podejrzewam że jakiś promil takich ludzi jest. Głównie
@sniety: można być wtedy rozgarniętym ale nie zarobkowo. Wiesz dlaczego?

Bo jeżeli zależy ci na lepszych zarobkach to powinieneś spadać z tego miasta. Nie ma zbyt dużo usprawiedliwień na to.

Zbyt wcześnie założyłeś rodzinę to nie byłeś rozgarnięty.

Chyba jedyna wymówka która jestem w stanie kupić to jakiś wypadek i kalectwo.
będąc rozgarniętym


@sniety: rozgarnięty człowiek dla poprawy swojego bytu zmieni miejsce zamieszkania. Głąb będzie tkwił w tym co ma i będzie narzekał. Dla swojego rozwoju trzeba ponieść wyrzeczenia. Jeśli przeprowadzka jest czymś takim to jest to banalne rozwiązanie przy np takich sprawach jak przebranżowienie