Wpis z mikrobloga

W dniu wczorajszym uczestniczyłam po raz 3 w Polowaniu Dian okręgu jeleniogórskiego.

I tym razem po raz pierwszy w życiu strzeliłam łanie a także po raz pierwszy zostałam królem polowania! Jestem mega szczęśliwa i dumna sama z siebie że mi się udało! Vice królem została moja siostra, więc 400km w jedną stronę po to żeby iść na polowanie się opłaciło. Ale żebyście wiedzieli ile się musiałam naklnac wchodząc po górach z bronią! Dzisiaj wszystko mnie boli, jestem mega zmęczona ale było warto. Czuję mega wygryw!

Piękne tereny, pogoda dla myśliwego jest dobra albo bardzo dobra więc nie mam co narzekać ^^


#myslistwo #lowiectwo #dorotkapoluje #darzmirko #pirografia #chwalesie
dorotka-wu - W dniu wczorajszym uczestniczyłam po raz 3 w Polowaniu Dian okręgu jelen...

źródło: comment_imvsQrLTQXKyMj0LGNNbN1jKfcx712gR.jpg

Pobierz
  • 118
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Maly_Jasio nie ma rywalizacji między zawodnikami nie przescigamy się w tym kto strzeli więcej dzików w trakcie miesiąca itp. Reguły umowne? Czyli chodzi ci o wszelkie przepisy które nas wiążą jeżeli chodzi o posiadanie broni? Czy może te reguły czyli to że prawnie jakieś zwierzęta są pod ochroną? Doskonalenie sił psychofizycznych - no powiedz to mysliwemu który ma 70 lat :) że on doskonali swoje siły fizyczne lub psychiczne. Chociaż patrząc
  • Odpowiedz
  • 0
@aegypius ale strzelectwo to nie polowanie, mamy zawody strzelectwo do tarczy lub rzutek kolego ale nie do zwierzyny XDDDD
Myślistwo nie jest zawodem nawet dla leśnika. Zawód leśnika to uwaga:


A i wyglądam ci na brzuchatego Janusza?
  • Odpowiedz
nie ma rywalizacji między zawodnikami nie przescigamy się w tym kto strzeli więcej dzików w trakcie miesiąca itp


@dorotka-wu: A jak zostałaś królową polowania, co?

Reguły między innymi są takie, cytuję Twoje słowa: "plan do wykonania i musimy strzelać dokładną ilość danej zwierzyny"

Doskonalenie sił psychofizycznych - jak najbardziej można wyćwiczyć spostrzegawczość i umiejętność posługiwania się bronią, celność, cierpliwość, czujność, orientacja w terenie itp To też są cechy psychofizyczne.
  • Odpowiedz
A w lesie byli ludzie - bezpieczeństwo przede wszystkim.


@dorotka-wu: No i zajebiście. Chcesz z rodziną pochodzić po lesie, ale zamiast relaksującego spaceru to srasz pod siebie bo słyszysz strzały i nie wiadomo, z którego kierunku padają i czy Ty jesteś celem.
Jak ja wami gardzę
  • Odpowiedz
@dorotka-wu: Byłem przekonany, że nie musicie nic płacić za upolowane mięso, drogo cię wychodzi takie odkupienie od koła za kg? To by w sumie tłumaczyło skąd się bierze fakt, że niektórzy myśliwi nie zgłaszają wszystkich zwierząt które upolowali.
  • Odpowiedz
  • 0
@Florent zależy od gatunku i tego jakie są ceny w skupie i od koła bo są koła gdzie płatność jest 100% a są takie gdzie płaci się np 30% ceny skupowej. Czyli w przypadku dzika to może być od złotówki do 4 zł za kg tuszy (czyli razem z głową, skóra i kośćmi.) w zależności też od uchwał w kole może być cena minimalna że np nie mniej niż 60 zł
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dorotka-wu: Jak widzę tylko twój post w gorących. To od razu humor lepszy bo wiem co będzie w komentarzach. Jak najmniejszych odrzutów i najlepszego mięsa życzę.
  • Odpowiedz