Wpis z mikrobloga

W dniu wczorajszym uczestniczyłam po raz 3 w Polowaniu Dian okręgu jeleniogórskiego.

I tym razem po raz pierwszy w życiu strzeliłam łanie a także po raz pierwszy zostałam królem polowania! Jestem mega szczęśliwa i dumna sama z siebie że mi się udało! Vice królem została moja siostra, więc 400km w jedną stronę po to żeby iść na polowanie się opłaciło. Ale żebyście wiedzieli ile się musiałam naklnac wchodząc po górach z bronią! Dzisiaj wszystko mnie boli, jestem mega zmęczona ale było warto. Czuję mega wygryw!

Piękne tereny, pogoda dla myśliwego jest dobra albo bardzo dobra więc nie mam co narzekać ^^


#myslistwo #lowiectwo #dorotkapoluje #darzmirko #pirografia #chwalesie
dorotka-wu - W dniu wczorajszym uczestniczyłam po raz 3 w Polowaniu Dian okręgu jelen...

źródło: comment_imvsQrLTQXKyMj0LGNNbN1jKfcx712gR.jpg

Pobierz
  • 118
  • 13
@Cesarz_Polski chrzest to formulka plus znak krzyża na czole zrobiony krwią. Przy każdej pierwszej sztuce z gatunku. Co prawda ja akurat chrztu nie miałam wczoraj bo już upolowalam kiedyś jelenia byka.

Mięso jest zawozone do skupu dziczyzny. Z tych pieniędzy koło płaci rolnikom odszkodowania (w wielkim skrócie). Ewentualnie możemy tusze odkupić od koła i wtedy po prostu możemy zrobić wędliny albo po prostu mięso na obiady.

@Hannahalla zazwyczaj ja robię obiady, gulasz,
Pomijając kwestie moralności #!$%@? mięsa lub nie, nie pojmuję skąd u myśliwych duma z ustrzelenia bronią palną zwierzaka gdy wymaga to tylko wymierzenia i naciśnięciu spustu, co innego gdyby szło się z łukiem ale też nie współczesnym bloczkowym tylko standardowym długim - wtedy można powiedzieć że było to wyzwanie a tak jest to tylko sport dla (pod)ludzi czerpiących z zabijania satysfakcję. Chwalenie się uszczelonymi zdobyczami i postowanie tego w internecie jest żenujące,
@dorotka-wu: Ale mięso dzisiaj można brać z innych zrodel, ze zwierząt ktore hodowane były tylko w tym celu, a nie polujac na nie. Jesli ktos powie ze polowanie to tradycja dlatego sie je nadal urzadza to głupota, tradycja nie usprawiedliwia zabijania. Mowisz ze to potrzebne aby w naturze panowala rownowaga którą zaburzyl czlowiek - okej, mozliwe, nie zaglebialem sie w to. Ale jesli tak jest wytłumacz mi czemu zamiast traktować to
@Maxxtom nikt Ci nie każe połykać odłamków xD. Mięso z supermarketu też nie jest zbyt zdrowe bo pompowane azotanami. A mięso z uboju u rolnika nie jest smaczne. Bo świnia przed śmiercią jest traktowana spora dawka stresu i adrenaliny.

@hieronimgieroslawski kuuurła kiedyś to bylo. W ogóle beka z ludzi co to jeżdżą samochodami. Jak to w ogóle można nazwać podróżami. Smrodza kopca dzieciom autyzm rodzą. Przejechaliby się konno to by poczuli wyzwanie