Wpis z mikrobloga

@Ksiega_dusz tych co robią 2-3 etaty to widać w firmie i raczej po około pół roku ktoś się interesuje ich efektami pracy (a właściwie ich beznadziejną jakością w długim czasie produkowania) i wylatują tacy z pracy.
  • Odpowiedz
@Hymenajos

Tymczasem plotki o lekarzach - oj jak ciężko, 10 lat nauki, potem minimalna na stażu, nie warto, nie idźcie na medycynę ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Ale przeciez to prawda. Bycie lekarzem Bez specializacj to chyba najwiekszy porazka
  • Odpowiedz
@StoSloty1488: Jak się nic nie nauczyli przez te lata to cóż mają problem. Jak ktoś jest dobry robotę znajdzie. Najgorzej, że już ciężej ze zdalną bo najprościej jest wyciąć 2 etatowców każąc chodzić do biura.

@zenon_z_chorzowa1 Nie no xD Lekarze nie mają w--------o ego? Dobre sobie xD
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: I co chodzą po internetach i piszą że c---a robią i są milionerami, zdecydowanie większość ludzi z IT tak robi, nie wiem czemu, mają syndrom nowobogackich, a lekarze to chyba od dziada pradziada bogaci i może nie potrzebują się tak srać.
  • Odpowiedz
@Hymenajos: plus lekarze sami decydują ile miejsc można otworzyć na medycynie w danym roku. A bez tego papierka nie wejdziesz do zawodu. Gdyby tylko programiści mieli jakiś ZPP 'Związek programistów polskich' i by decydowali, ze w tym roku tylko 1000 miejsc na informatyce jest otwartych i bez ukończenia jednej ze związkowych uczelni - nie mogą wykonywać pracy na terytorium PL ;) No bo tak mniej wiecej wyglada sprawa lekarzy. A
  • Odpowiedz
co chodzą po internetach i piszą że c---a robią i są milionerami, zdecydowanie większość ludzi z IT tak robi, nie wiem czemu, mają syndrom nowobogackich, a lekarze to chyba od dziada pradziada bogaci i może nie potrzebują się tak srać.


@zenon_z_chorzowa1: Lekarze za to traktują cię jak g---o jak cię przyjmują i będą ci mówić, że są biedni i przepracowani.
Do tego też co innego lekarze z dziada pradziada, a co innego ta niewielka grupa nowych co się co jakiś czas przebije.

Jestem z IT i wiem jakich mam kolegów. Niektórzy zachowują się jakby byli bóg wie kim bo potrafią parę linijek kodu napisać. W pełni się z tym zgodzę, że niektórym peron odjechał. Natomiast mając wśród znajomych lekarzy i prawników to nic nie przebije pod względem ego prawników. Lekarze to też
  • Odpowiedz
@Hymenajos

@Ksiega_dusz: Tymczasem plotki o lekarzach - oj jak ciężko, 10 lat nauki, potem minimalna na stażu, nie warto, nie idźcie na medycynę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No pewnie, ucz się na wszystko by mieć przynajmniej 90% rozszerzona matura, studia, zarywanie nocek przez 6 lat później staż, praktyki, robienie specjalizacji, nocki ciągły stres, presja zawodowa i zapinanie smutków za trochę więcej pieniędzy. Lekarzem zostajesz dla
  • Odpowiedz
@Hymenajos: Widać który zawód wymaga jakiegoś intelektu xD , still lekarze to troche kasta. żeby zostać jednym musisz mieć dzianych starych albo być geniuszem. Wieczorowe kosztuja z 30k na sem powodzonka w znalezieniu takiej pracy i uczeniu się w między czasie. Do IT defakto może wejsc każdy
  • Odpowiedz
Mówisz, że to lekarze decydują o ilości miejsc, a nie uczelnie i ministerstwo? :)


W tym momencie cięzko jest się nie dostać na lekarski- trzeba całkowicie uwalić maturę.


@peszek_leszek: Przez lata decydowali tylko lekarze więc były grube limity. Teraz jest łatwiej bo uwolnili kształcenie. Pytanie tylko czy faktycznie lekarz z lekarskiego po Politechnice będzie dobrym fachowcem.
  • Odpowiedz