Wpis z mikrobloga

W dniu wczorajszym uczestniczyłam po raz 3 w Polowaniu Dian okręgu jeleniogórskiego.

I tym razem po raz pierwszy w życiu strzeliłam łanie a także po raz pierwszy zostałam królem polowania! Jestem mega szczęśliwa i dumna sama z siebie że mi się udało! Vice królem została moja siostra, więc 400km w jedną stronę po to żeby iść na polowanie się opłaciło. Ale żebyście wiedzieli ile się musiałam naklnac wchodząc po górach z bronią! Dzisiaj wszystko mnie boli, jestem mega zmęczona ale było warto. Czuję mega wygryw!

Piękne tereny, pogoda dla myśliwego jest dobra albo bardzo dobra więc nie mam co narzekać ^^


#myslistwo #lowiectwo #dorotkapoluje #darzmirko #pirografia #chwalesie
Pobierz dorotka-wu - W dniu wczorajszym uczestniczyłam po raz 3 w Polowaniu Dian okręgu jelen...
źródło: comment_imvsQrLTQXKyMj0LGNNbN1jKfcx712gR.jpg
  • 118
@Wejszlo tych zabitych w ciągu kilku lat policzysz na palcach dłoni także nie wyobtzymiajmy. O wiele więcej osób procentowo jest zabijanych przez kierowców. Te tłumaczenia wyglądał jak dzik itp to ktoś kiedyś tak powiedział i są powielanie przez pismakow mimo iż nie są zgodne z prawdą.
Co do alkoholu nigdy nie pisałam że nikt z nas nie pije alkoholu. Owszem po zakończonym polowaniu, gdy broń jest już w szafie siadamy i pijemy
@manualnyautomat Nie rozumiem imputowania wszystkim myśliwym zabijania dla zabawy. Tak samo określisz każdego, kto kiedyś zamiast zawieźć własną świnię do ubojni zabił ją sam?
Chory morderca, bo mógł przenieść odpowiedzialność na kogoś innego, a tego nie zrobił?
Moim zdaniem własnie własnoręczne zabijanie zwierząt, które się je może nauczyć szacunku do zdobytego pożywienia, bo rozumie się jaką pracę trzeba w to włożyć. I zwykle wtedy nie ma mowy o marnowaniu produktu.

A z
@dorotka-wu: nie mam podstaw by ci nie wierzyć. Ale każdy kto mieszkał bądź mieszka nadal w "myśliwskiej" okolicy wie jaką patolą #!$%@?ą się te wszystkie związki. I błagam nie porównuj zabitych przez kierowców do zabitych przez myśliwych bo te dwie rzeczy łączy tylko śmierć drugiego człowieka, nic poza tym.
Za każdym razem kiedy poruszany jest temat polowań, wchodząc w komentarze można być pewnym widoku dziesiątek pękniętych dup które nigdy na polowaniu nie były ale są pierwsze do wypowiadania się w temacie na który nie mają pojęcia. "bo oni strzelają do zwierzątek"
@acctim każdy może mieć swoje zdanie :)

@Maly_Jasio zabijanie nie może być sportem, błagam. Czy osoba która szydelkuje też uprawia sport? Albo osoba której hobby jest geocaching też uprawia sport?

Proszę oto definicja - i jakoś nie widzę jakb mogła wpasowac tu lowiectwo z całą jego gospodarka.

Sport to - w rozumieniu ustawy o kulturze fizycznej - forma aktywności człowieka, mającą na celu doskonalenie jego sił psychofizycznych, indywidualnie lub zbiorowo, według reguł
@Maly_Jasio Czyli hodowla i ubój przemysłowy to też sport? Rywalizacja pomiędzy pracownikami i zwierzyną, chociaż w #!$%@? niewyważona. Tak sam wilki polujące na sarny. Jedyną bronią sarny jest w sumie ucieczka. #!$%@?ć wilki, #!$%@? niesportowo się zachowują, gdzie tu fair play ( ͡º ͜ʖ͡º)
@alexaandriach To wciąż, czy chciałabyś również karania zwierząt za nieodpowiednie i niesportowe zachowanie? Przecież one też rywalizują ze sobą i prawie nigdy nie jest to równa gra.
Sport to - w rozumieniu ustawy o kulturze fizycznej - forma aktywności człowieka, mającą na celu doskonalenie jego sił psychofizycznych, indywidualnie lub zbiorowo, według reguł umownych


@dorotka-wu: O, dobra definicja. Doskonalenie? Jest. Im bardziej doświadczony myśliwy tym jest lepszy. Reguły umowne? Oczywiście, że są. Rywalizacja? Jak najbardziej. Myślistwo spełnia wszystkie definicje sportu
@aegypius Ja nie twierdzę, że myślistwo sportowe sportem nie jest. I nie mówię, że każdy myśliwy jest święty. Po prostu nienawidzę uogólniania. A w tym wątku jest go bardzo dużo.

Nie mam zupełnie nic przeciwko polowaniom jeśli ktoś poluje w celu konsumpcji zabitego zwierzęcia albo w celach regulacji populacji, umie odpowiednio i odpowiedzialnie obchodzić się z bronią, robi to na trzeźwo, nie łamie prawa i robi to po części z szacunku do