Wpis z mikrobloga

W dniu wczorajszym uczestniczyłam po raz 3 w Polowaniu Dian okręgu jeleniogórskiego.

I tym razem po raz pierwszy w życiu strzeliłam łanie a także po raz pierwszy zostałam królem polowania! Jestem mega szczęśliwa i dumna sama z siebie że mi się udało! Vice królem została moja siostra, więc 400km w jedną stronę po to żeby iść na polowanie się opłaciło. Ale żebyście wiedzieli ile się musiałam naklnac wchodząc po górach z bronią! Dzisiaj wszystko mnie boli, jestem mega zmęczona ale było warto. Czuję mega wygryw!

Piękne tereny, pogoda dla myśliwego jest dobra albo bardzo dobra więc nie mam co narzekać ^^


#myslistwo #lowiectwo #dorotkapoluje #darzmirko #pirografia #chwalesie
Pobierz dorotka-wu - W dniu wczorajszym uczestniczyłam po raz 3 w Polowaniu Dian okręgu jelen...
źródło: comment_imvsQrLTQXKyMj0LGNNbN1jKfcx712gR.jpg
  • 118
@Maxxtom: sa rozne rodzaje amunicji, jak nie strzelasz ze srutu to metal masz tam gdzie trafil pocisk. A jesli chodzi o krytykowanie polowan to mysle ze maja do tego prawo tylko i wylacznie ludzie ktorzy w ogole nie jedza miesa; w przypadku osob ktore co niedziele maja schabowego na obiad to jedna wielka hipokryzja. A niestety lasow jest coraz mniej i trzeba regulowac populacje dzikiej zwierzyny (chyba ze zaczniemy kontrolowac populacje
@Virgilio tak tylko że kierowcy nie wrzucają na instagrama czy wykop postów z tagiem #chwalesie że udało im się przejechać 500km autostradą w klimatyzowany aucie bo to nie jest żaden wyczyn. Gdyby ci rzeźnik zaczął wrzucać zdjęcia na fb i insta z ubojni i chwalić się co i w jakiej ilości zabił to byś pomyślał że ma coś nie równo pod kopułą. Doskonale rozumiem potrzebę ostrzału nadmiaru i szkodników ale niech to
nie pojmuję skąd u myśliwych duma z ustrzelenia bronią palną zwierzaka gdy wymaga to tylko wymierzenia i naciśnięciu spustu


@hieronimgieroslawski: Miałeś kiedykolwiek broń palną w reku? próbowałeś strzelać chociaż np. na 100-300m? Wbrew pozorom to nie takie proste.

co innego gdyby szło się z łukiem ale też nie współczesnym bloczkowym tylko standardowym długim - wtedy można powiedzieć że było to wyzwanie a tak jest to tylko sport dla (pod)ludzi czerpiących z
@szasznik: @dorotka-wu: nie chodzi o stopień trudności w strzelaniu do celu bo to można robić na strzelnicach. chodzi o czerpanie przyjemności z chorej rywalizacji mająca na celu zabijanie zwierząt, które żyją we własnym środowisku i być zabijane nie musza. Zabijane są jedynie w celu zaspokajania własnych prymitywnych popędów przy okazji spędów alkoholowych.
@tenloginjestpowazny i powody są różne, chociażby to że mamy plan do wykonania i musimy strzelać dokładną ilość danej zwierzyny. Ktoś to musi robić a że ja czerpie przyjemność z jedzenia dziczyzny to łącze przyjemne z pożytecznym, ale domyślam się że tobie tego nie wytłumaczę bo mam wrażenie że masz jakieś chore wyobrażenie i nie będę w stanie go zmienić.

@hieronimgieroslawski z chęcią pójdę z Tobą na strzelnice i zobaczymy jakie to proste,
@KrwawyPacyfista zwierzęta są dokarmianie aby zostały w lesie a nie szukały pożywienia na polu powodując większe szkody za które musimy płacić. Populacja wilka dość mocno rośnie w siłę i widać to w łowisku, problem jest taki że po pewnym czasie mogą totalnie zniknąć np sarny bo wilkowi będzie je łatwiej upolować. Raczej taki wilk w nosie będzie miał czy dany gatunek jest pod ochroną lub jest zagrożony wyginięciem. Proszę o jakieś info
@dorotka-wu: Zapoznaj się z tym jak działają i polują watachy wilków. Wilki w przeciwieństwie, do was szkodników, polują by żyć oraz polują aż do nasycenia nie mniej nie więcej. Watachy wilków również są terytorialne to znaczy ze terytoria się nie zazębiają. Postrzelenia myśliwych pierwszy albo drugi link w Google: https://plus.kurierlubelski.pl/wypadki-na-polowaniach-nie-sa-u-nas-rzadkoscia/ar/11472952.
Nie nie odpowiem na twoje pytanie z prostego powodu, to rozmowa o baranach z bronią takich jak ty nie o moim
@KrwawyPacyfista watahy * jak coś :) widzę że mało wiesz o wilkach, wilki także polują za dużo - w tym roku nie raz znaleźliśmy sarne lub jelenia które nie były w pełni skonsumowane a jedynie nadgryzione.
Czy ja ciebie obrażam że jedyne co potrafisz to mnie wyzywać?
Bo jeżeli masz prawo jazdy to mogę się ciebie spytać czemu jeździsz po pijaku, jeżeli masz dziecko to spytam się ciebie czemu je bijesz i
@dorotka-wu: w sumie ktoś pięknie to ujął - obowiązkowy odstrzał zwierząt to przykry obowiązek, ty z kolei traktujesz to jako zabawę którą można pochwalić się w internecie. Jest jednak różnica między ubojem przemysłowym gdzie zwierzę przeżywa łagodną śmierć, a strzeleniem kulki w łeb dzika, łosia, jelenia.. (#pdk) czując przy tym satysfakcję.
Odróżnienie tych dwóch faktów jednak wymaga odrobinę empatii i jako oddany mięsożerca unikam jedzenia które było okrutnie zamordowane. W