Wpis z mikrobloga

W dniu wczorajszym uczestniczyłam po raz 3 w Polowaniu Dian okręgu jeleniogórskiego.

I tym razem po raz pierwszy w życiu strzeliłam łanie a także po raz pierwszy zostałam królem polowania! Jestem mega szczęśliwa i dumna sama z siebie że mi się udało! Vice królem została moja siostra, więc 400km w jedną stronę po to żeby iść na polowanie się opłaciło. Ale żebyście wiedzieli ile się musiałam naklnac wchodząc po górach z bronią! Dzisiaj wszystko mnie boli, jestem mega zmęczona ale było warto. Czuję mega wygryw!

Piękne tereny, pogoda dla myśliwego jest dobra albo bardzo dobra więc nie mam co narzekać ^^


#myslistwo #lowiectwo #dorotkapoluje #darzmirko #pirografia #chwalesie
Pobierz dorotka-wu - W dniu wczorajszym uczestniczyłam po raz 3 w Polowaniu Dian okręgu jelen...
źródło: comment_imvsQrLTQXKyMj0LGNNbN1jKfcx712gR.jpg
  • 118
@dorotka-wu: wy to serio macie zapalenie mozgu, na cholere te smieszne zawieszki? polowanie to polowanie, zabijasz dla miesa a to deske do krojenia babie daja XD
arystokracji nie lubie ale juz widze jak hrabiowie sobie nagrody daja

jeszcze sobie tort z pryncypalek zrobcie xD uscisk reki prezesa czy cos, na cholere te smieszne bryloczki do kluczy? bryloczek to by jeszcze byl spoko ale medal? xD
@dorotka-wu: odpowiadam bez złośliwości - wolałbym być przed śmiercią ogłuszony, uspokojony i nie być świadomym, niż dostać kulą w łeb jak oficer w Katyniu xD
Poza tym odpowiadając na twój poprzedni komentarz - chwalenie się zabiciem dla zabawy lub kontroli populacji, pomijając cele konsumpcyjne, to zwykła patologia, wasze postępowanie niewiele różni się od morderstwa człowieka. Śmierć dla zabawy nie ma jakiegokolwiek wytłumaczenia bo nie jest potrzebna do przetrwania i cieszę się
@acctim jest to gest symboliczny bardziej że medale są. Również w średniowieczu i epokach późniejszych na polowaniach był król polowania który był odznaczany. Jest to element tradycji. Ta deska jak widzisz jest po prostu dlatego bo jest dobrym materiałem na pirografie. A powiem ci że postaram się zgłębić wiedzę na temat tego skąd się wzięła tradycja z królem polowania i dawaniem medali.
@manualnyautomat czyli uważasz że zwierzę ogłoszone uderzeniem w głowę a dopiero później zabijanie meczy się mniej niż te strzelone w serce umierające w ułamku sekundy?

@Maly_Jasio zabijanie nie może być sportem, to obrzydliwe. Sportem może być bieganie itp coś co daje nam jakieś korzyści fizyczne lub rozwijające umysł (no bo szachy to sport przecież :)) jest coś takiego jak hobby i myślistwo właśnie tym jest.
@dorotka-wu: ale ja to rozumiem tylko juz przesadzacie, takie nagrody powinno sie dawac 1 raz na rok-10lat a nie co miesiac, to tylko rozmydla idee. sie osmieszaja a polowanie to cos jak golf, ludzie to robia ale o tym nie mowia

takie symbole powinny byc niejednoznaczne jak u masonow zeby kazdy swojego rozpoznal a tu medale jak kucharkom daja XD
@acctim to na jakiej podstawie wybrac polowanie na którym są dawanie medale? Takich polowań np w moim kole jest około 8 na sezon, teraz byłam totalnie w innym kole więc jak by to rozdysponowac? U mnie w kole na polowaniu hubertowskim dodatkowo dostaje się statuetkę.

@manualnyautomat no właśnie ja próbuję z Tobą rozmawiać, podawać ci argumenty ale jak widać odbijają się od tarczy kretynizmu. Jedząc mięso jesteś także morderca, masz krew na
@dorotka-wu: po prostu ich nie dawac, wpisywac do ksiegi/bazy danych i tyle. az taka skleroza ze musza miec zawieszke zeby wiedziec kto wygral zawody? xD dobrze wiesz ze to glupie. to juz lepiej by bylo zeby zwyciezca dostawal naboje gratis a reszta nic. jakies kwa nagrody pocieszenia
@dorotka-wu: problem w tym, że takich statystyk nie prowadzi PZŁ.... ciekawe dlaczego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie możesz wypierać tego, że myśliwi w całej Polsce przez cały rok doprowadzają do postrzelenia kilkunastu osób, nie wspomnę o zabitych... Bo takie są fakty i nie dziw się, że wszyscy mają negatywne nastawienie.
Dodatkowo w już nie jednym artykule czytałam wypowiedzi policjantów czy prokuratorów, którzy narzekają na utrudnianie śledztwa przez
@dorotka-wu: Wow, ustrzeliłam z broni palnej niczego nie spodziewającego się i bez szans na obronę zwierzaka. Jestem taka zajebista!
Równie dobrze zawodnik wagi ciężkiej odczuwałby satysfakcję po #!$%@? zawodnikowi wagi kurzej. Gdzie tu wyzwanie?
Wyskocz z pazurami na dzika to dam Ci plusa i pozdrowię Cię Dasz Bór. A jak nie jesteś na tyle odważna to możesz #!$%@?ć z tymi wysrywami na mirko
@acctim nie da się dawać amunicji, ten medal to po prostu symbol, tradycja.

@Klepajro osobiście mam wykształcenie wyższe, w sumie większość z nas to osoby o wyższym wykształceniu, lekarze, prawnicy, inżynierowie, weterynarze itp. Skąd pomysł ze jesteśmy osobami z niskim wykształceniem?