Wpis z mikrobloga

#przeziebienie #zdrowie #zatoki #lekarz #laryngologia

Cześć, mam mały problem. Od około trzech tygodni mam lekki stan podgorączkowy (37-37,3) Wiem że nie jest to jakoś dużo ale jednak mi dokucza. Według mnie problem jest w zatokach (wiem, że mam krzywą przegrodę). Czasem boli mnie głowa i największy problem to wydzielina spływająca po gardle (która powoduje ból gardła). Dodatkowo był lekki kaszel którego już się pozbyłem.

1 tydzień (walczę sam) inhalacje, płukanie gardła, spray marimer do nosa - bez zmian
2 tydzień (wizyta u lekarza) sinupret plus to co wyżej
3 tydzień (kolejna wizyta u lekarza) to co wyżej plus dostałem erdomed na rozrzedzenie wydzieliny (aby pomóc spłynąć z zatok i doleczyć do końca)
4 tydzień (zaczyna się w piątek, wtedy też mam kolejną wizytę u lekarza) stan podgorączkowy lekko spadł jednak ciągle lubi sobie podskoczyć do tych 37,2

Pytania:
1. Jakieś rady co może mi pomóc? Zatokowcy ratujcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2. Znacie jakieś preparaty na nawilżenie gardła? Chodzi mi o sprawdzone rzeczy bo jest tego bardzo dużo a ciężko znaleźć opinie co do których nie ma się wątpliwości (marketing szeptany działa w najlepsze)
  • 10
  • Odpowiedz
@daredevil944: co jakiś czas, gorsze było ciągłe zmęczenie i brak zapachów ale jak stosowałem te leki to pomagało. Przez to przewlekłe zapalenie porobiły mi się polipy i musiałem iść na operacje bo do końca życia bym musiał lecieć na sterydach, przy okazji krzywą przegrodę mi poprawili. Na zalegającą wydzieline brałem Nacecis
  • Odpowiedz
@daredevil944: po około dwóch tygodniach stosowania. Najbardziej pomagało mi Flixonase ale dawkowanie jest upierdliwe. Płuczę co jakiś czas i w sumie przyjemnie się oddycha ale już mi wszystkie problemy z zatokami się skończyły. Wcześniej nigdy nie płukałem bo lekarze dawali mi tylko leki i nic poza tym.
  • Odpowiedz
@daredevil944: @daredevil944: plukanie mi osobiście nie pomaga bardzo, wręcz istnieje teoria ze zanurzasz naturalne oczyszczanie zatok, ale myśle ze raz dziennie nie zaszkodzi - zatoki będą się lepiej wietrzyć. Kortykosteroidy zadziałają cudownie- bierz wg wskazań i po 3-5 dniach będziesz nowy, ale poszukaj przyczyny - idź do dobrego laryngologa i sprawdź przegrodę, czy masz zgrubienia na śluzówce i pewnie pare innych rzeczy: dobry laryngolog Może kilku jeżeli nie masz rozeznania-
  • Odpowiedz