Wpis z mikrobloga

  • 4471
Powiem wam, że pracuje teraz u komornika przy papierach i to co się wyrabia u niektórych ludzi, to przechodzi komornicze pojęcie.

Chłopak, 97 rocznik, pierwsza praca i wziął sobie telewizor na raty. Oczywiście robotę stracił i przestał spłacać. Asesor wbija do domu na zajęcie, bo pomimo pism gość nie chce spłacać, zajmuje telewizor i elo, na jakiś czas spokój. Tylko na licytacjach takie sprzęty są dużo taniej sprzedawane, więc na cały dług nie wystarczyło. Kolejne pisma, brak reakcji, ponownie asesor wbija do domu i co? Na szafce stoi... Telewizor. Ziomek wziął sobie kolejny na raty w jakimś lombardzie xd

Sytuacja powtórzyła się jeszcze 2 razy, ziomek później brał chwilówki, żeby kupić kolejny telewizor. Tym sposobem tv nie ma, ale płaci za cztery ))¯_(ツ)_/¯

#pracbaza #bekazpodludzi #heheszki
  • 356
kredyt na jakikolwiek sprzęt to debilizm. Chyba, że niezbędny do pracy


@Ufo777: warto wykluczyć z tego raty 0%, gdzie stać nas na 100 telewizorów od ręki, ale spłacamy sobie, skoro można płacić drobne miesięcznie, a resztę inwestować (nawet na lokacie) i robimy historię kredytową w razie na przyszły większy kredyt
@magnificent_mind: No i czego będą tam uczyć?
W szkołach średnich są podstawy przedsiębiorczości na których mieli uczuć podstaw ekonomii, przedsiębiorczości, zaznajomić młodzież z finansami, podatkami, uczyć odpowiedzialności i umiejętności kalkulowania zysków i strat.
A z tego co ja pamiętam, mnie na podstawach przedsiębiorczości uczyła jakaś stara komunistka, która teraz dumnie nazywała się socjalistką i uczyła że trzeba opodatkowywać prywaciarzy i że zadłużanie państwa jest super bo dzięki temu mamy pieniążki na
@LizeJakLessie: @Ufo777: Odnośnie tych licytacji, to jak wygląda oszacowanie wartości tych przedmiotów? Z ciekawości kliknąłem sobie w mój rejon i tam są np. Ford Transit w cenie wywoławczej chyba 8k, gdzie taki model samochodu z tego samego rocznika na otomoto w okolicach 24k sprzedają. Mercedes z 1997 roku cena wywoławcza 1000 zł, wartość oszacowana na 2000 zł - szukałem podobnych ofert to Mercedes z 1997 roku ale model z inną
@Rimfire to może być auto w złym stanie, ale może być całkiem ok, wartość jest zanizana. Na pierwszej licytacji cena wywoławcza wynosi 3/4 wartości, a jesli nikt się nie pojawi to, w przypadku ruchomości, cena spada do 1/2 wartości.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 59
@Ufo777: w tamtym roku robiłem z gościem (też97) który kupił auto na kredyt (chyba 16k) i jeszcze go nie spłacił, a już chciał brać kolejny też na auto za (23). Typ ostra patologia chwalił się że lubi szybką jazdę, że rozwalił już 3 samochody, jeden niecałą godzinę po kupnie xD
Pracował przy kanalizacji, cały czas #!$%@?ł, że ok się ciężkiej pracy nie boi, że został tak nauczony itp. #!$%@? go po