Wpis z mikrobloga

  • 456
Sporadycznie jestem świadkiem januszostwa naszego narodu, ale dzisiaj i ja to zobaczyłem na własne oczy. Godzina 7:10 idę wyjątkowo po bułki na śniadanie do Kauflanda a tam kolejka przy kasach na 40 m. Ludzie się kotłuja, zniecierpliwieni, niektórzy widać, że z ulgą na twarzy stoją bo się im udało. Jaki to biznes zrobili? Ano kupili cukier po 1.36 zł kg. Nie wiem skąd to się bierze bo kupując 30 kg masz zapas do 2040 roku. A tyle średnio załadowanie w koszyku. Może chcą to w spadku zostawić Brajanowi, albo zwyczajnie slodza łopate do kawy. Cebula głęboko siedzi w narodzie. #cebula #januszebiznesu #dziendobry #polakicebulaki
ukaasztg - Sporadycznie jestem świadkiem januszostwa naszego narodu, ale dzisiaj i ja...

źródło: comment_GBuMIOQyUAVHeqnaNXOnhYA5t8vU5lr3.jpg

Pobierz
  • 266
  • Odpowiedz
Blacha sernika to prawie pol kilograma cukru, nie mówiąc o jakichś powidlach, dzemach czy domowych nalewkach.
Ale oczywiście mirek pierwszy raz wyszedl z piwnicy i myśli ze ludzie robia zapasy cukru na 30 lat bo była promocja xD
  • Odpowiedz
  • 0
@ukaasztg Jeśli nic nie pieczesz ciast ani nie robisz przetworów to może ci tego cukru na długo starczy jak tylko do kawy potrzebny. Jak ktoś dużo zużywa to opłaca mu się postać w kolejce i kupić w promocji.
  • Odpowiedz
@ukaasztg:

Podzielam twoje oburzenie, jak w ogóle taki polak robak śmie śmieć korzystać z promocji? Nie ma takie stworzenie żadnej godności? Kupiłby 1 kg i jak człowiek cywilizowany a następny kg jak mu się skończy. Przecież nie jest tak, że ludzie maja rodziny i czasem każdy grosz się liczy a 10 kg cukru starcza może na dwa trzy miesiące przy gotowaniu dla tejże rodziny, nie jest przecież tak, że ludzie
  • Odpowiedz
  • 1
Ta na przetwory xD babcie ktore pare lat temu kupowaly po 50kg cukru po 5zl bo straszyli ze dalej bedzie drożał tez na przetwory kupowały? XD

@siodemkaxx Akurat babcie czesto najwięcej robią przetworów i pieką ciast wiec im cukru schodzi dużo.
  • Odpowiedz