Wpis z mikrobloga

  • 456
Sporadycznie jestem świadkiem januszostwa naszego narodu, ale dzisiaj i ja to zobaczyłem na własne oczy. Godzina 7:10 idę wyjątkowo po bułki na śniadanie do Kauflanda a tam kolejka przy kasach na 40 m. Ludzie się kotłuja, zniecierpliwieni, niektórzy widać, że z ulgą na twarzy stoją bo się im udało. Jaki to biznes zrobili? Ano kupili cukier po 1.36 zł kg. Nie wiem skąd to się bierze bo kupując 30 kg masz zapas do 2040 roku. A tyle średnio załadowanie w koszyku. Może chcą to w spadku zostawić Brajanowi, albo zwyczajnie slodza łopate do kawy. Cebula głęboko siedzi w narodzie. #cebula #januszebiznesu #dziendobry #polakicebulaki
ukaasztg - Sporadycznie jestem świadkiem januszostwa naszego narodu, ale dzisiaj i ja...

źródło: comment_GBuMIOQyUAVHeqnaNXOnhYA5t8vU5lr3.jpg

Pobierz
  • 266
  • Odpowiedz
W ciągu ostatnich 8 lat kupiłem chyba raz cukier w kostkach zeby byl ewentualnie dla gosci.Loszka chyba jeszcze raz wziela jakis.
Cukier to gowno i wraz z Harnasiem oraz nikotyną to niszczyciele spoleczenstwa i pokarm podludzi
  • Odpowiedz
@ukaasztg: Czy ja wiem czy taka cebula, cukier się nie psuje, jak jest tanio to posiadanie zapasów nie zaszkodzi, a i nie trzeba już pamiętać o kupowaniu.
  • Odpowiedz
@ukaasztg: nie świruj. Dobra kolumna destylacyjna to ok 2 tys zł, wkład na 40l zacieru to ok 12 kg cukru, z tego masz przy dwokrotnej destylacji 5l spirytusowego cuda. 30kg cukru w dobrej cenie, to zapasik na sezon letni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ukaasztg: Pszczelarze (w tym ja) również, zużywają duże pokłady cukru. Większe pasieki kupują go hurtowo, ale pszczelarze którzy mają po kilka rodzin pszczelich wręcz wyczekują takich przecen.
  • Odpowiedz
@ukaasztg: Największym Januszem to jesteś tutaj Ty #!$%@?ąc się z nosem w czyjeś zakupy. Promocja spora to kupują, co w tym dziwnego? Okres przetworów, nalewek, win, więc można sporo zaoszczędzić gdy się kupuje dużo tego cukru i cena jest o 2zł niższa.
  • Odpowiedz
  • 1
Ja ostatnio kupowalam 100 kg! Nie wiem czy ktoś na mnie patrzył jak na Janusza, w dupie to mam a mam pszczoły które dokarmia się na zimę właśnie cukrem
  • Odpowiedz
@ukaasztg: przetwory, soki, robienie ciasta, bimber. Mało możliwości? Mieszkając na wsi to oczywiste, że kupuję się po 20-30 kg i oszczędza się nawet 1-1,5 zł na 1 kg cukru. Jeżdżenie np. 3-5 km do sklepu żeby kupić kg cukru jest niekomfortowe, nieekonomiczne i mało sensowne dlatego wolę mieć coś na zapas i schować bo miejsca nie brakuje.
  • Odpowiedz