Wpis z mikrobloga

Jak wyglada sprawa bezplatnych lekow dla ZHDK? Interesuja mnie te preparaty z kwasem foliowym.
Mam po prostu iść do lekarza pierwszego kontaktu i powiedziec, ze jestem ZHDK i proszę o przepisanie tych preparatów?

Cytat z https://www.rckik.poznan.pl/leki-dla-krwiodawcow

Osobie, która posiada tytuł „Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi” lub „Zasłużonego Dawcy Przeszczepu” i przedstawi legitymację, przysługuje bezpłatne (do wysokości limitu finansowania) zaopatrzenie w:

1) leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego, wyroby medyczne, w stosunku do których Minister Zdrowia wydał ostateczne decyzje o objęciu refundacją, w całym zakresie zarejestrowanych wskazań i przeznaczeń,

2) leki, które Zasłużony Honorowy Dawca Krwi lub Zasłużony Dawca Przeszczepu , może stosować w związku z oddawaniem krwi lub w związku z oddawaniem szpiku lub innych regenerujących się komórek i tkanek albo narządów, - na podstawie recepty wystawionej przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego lub felczera ubezpieczenia zdrowotnego lub lekarza, lekarza dentystę, felczera, z którymi Fundusz zawarł umowę upoważniającą do wystawiania recept refundowanych.


#krwiodawstwo #zhdk #krew #zdrowie #lekarz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach