Wpis z mikrobloga

Mirki, kłócę się już z ojcem o to po raz Nty i dalej nie możemy dojść do porozumienia. Widać tu zupełnie dwie różne szkoły parkowania samochodu. Mianowicie, starszy uważa, że powinno zostawiać się samochód na ręcznym i zawsze obowiązkowo wrzucać jedynkę, natomiast ja uważam, że sam ręczny wystarczy (pomijając jakieś hardkorowo parkowanie na stromiźnie, to wtedy też wrzucam jedynkę dla pewności). Proszę o wasze głosy, jak wy parkujecie?
#kiciochpyta #samochody #motoryzacja
  • 188
@fan_comy: niet, po prostu nie chce mi się zaciągać ręcznego (w sumie po co skoro bieg wystarcza), słyszałem też ze ręczny może przymarznąć w zimie i zablokować koła, ale to urban legend


Nie jest to Urban legend, mi się zdarzyło :)
@fan_comy Jezu, ale tu będzie gównoburza, a ja tylko chciałem zapytać was o opinię xD dziękuję za wszystkie komentarze, również te niepochlebne ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Chciałeś się zapytać o opinię to przyjmuj je do wiadomości, a nie zaprzeczasz wszystkiemu co ludzie piszą i nie jest zgodne z Twoją praktyką.
@fan_comy: tak czytam to co piszesz i dochodzę do wniosku, że prawko masz bardzo krótko. Słuchaj się ojca, bo ma większe doświadczenie. Ja też na początku swojego nie chciałem słuchać, bo coś mi się wydawało nielogiczne, albo wręcz na kursie mówiono mi coś innego, a teraz robię wszystko to co on i każdy normalny kierowca z wieloletnim stażem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fan_comy: ręczny + bieg przeciwny do stromizny, na płaskim jedynka i ręczny. Kiedyś zostawiłem samochód ciotki na jedynce, skrzynia o czym się dowiedziałem 'czasami szwankowala'. Seicento zrzuciło bieg i pojechało powoli wzdłuż ulicy aż do krawężnika po drugiej stronie
@fan_comy ale jak można nie sprawdzić przed odpaleniem w jakim położeniu jest drążek skrzyni biegów?
Reczny nie jest od tego aby go zaciągać na płaskiej powierzchni (bo na #!$%@??)
I tak, klocki przymarzną do tarcz jak w mrozie zaciągniesz.
Jedynie i po prawna wersja to.
Zostawiam na biegu plus ręczny.
Cześć osób twierdzi ze na ręczny się nie zostawia w zimie bo może zamarznac ale to chyba jak będę stał nie odpalany z2 tyg na -15 i mocnym śniegu.