Wpis z mikrobloga

Mirki, kłócę się już z ojcem o to po raz Nty i dalej nie możemy dojść do porozumienia. Widać tu zupełnie dwie różne szkoły parkowania samochodu. Mianowicie, starszy uważa, że powinno zostawiać się samochód na ręcznym i zawsze obowiązkowo wrzucać jedynkę, natomiast ja uważam, że sam ręczny wystarczy (pomijając jakieś hardkorowo parkowanie na stromiźnie, to wtedy też wrzucam jedynkę dla pewności). Proszę o wasze głosy, jak wy parkujecie?
#kiciochpyta #samochody #motoryzacja
  • 188
  • Odpowiedz
  • 25
@jempierozki a ręcznego szkoda na płaskim czy jak? Pytam bo nie wiem czym się kierujecie, szkoda wam linki od ręcznego czy co?xD jak równie dobrze na płaskim zaparkujesz na jeden-dwa "ząbki" ręcznego ))¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@fan_comy: niet, po prostu nie chce mi się zaciągać ręcznego (w sumie po co skoro bieg wystarcza), słyszałem też ze ręczny może przymarznąć w zimie i zablokować koła, ale to urban legend
  • Odpowiedz
  • 13
@jempierozki rozumiem te argumenty, ale zdarzyło mi się czasem pożyczyć samochód ojca żeby coś załatwić i bardzo często podczas odpalania rwał do przodu bo nie zajarzyłem, że jak zwykle 1 jest wrzucona :D na szczęście nigdy przez to nic się nie stało ale te kilka pierwszych razy zawsze podnosił temperaturę ( ͡° ͜ʖ ͡°) teraz już wyuczyłem się sprawdzania zawsze skrzyni biegów nim wsiada do obcego samochodu (
  • Odpowiedz
  • 10
@BajerOp
@jempierozki już pomijam, że mam polówkę, gdzie nie trzeba wciskać sprzegła, ale nawet jeśli wciskamy sprzęgło by odpalić, no to wciskam, odpalam i puszczam, czy muszę momentalnie decydować o tym jaki bieg wrzucić? Czasem odpalam by mieć czas na np. włączenie muzyki xd no ale wykop nie zawiódł, zarzuty już się znalazły ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@fan_comy: żadne zarzuty. Auto mniej cierpi jak odpalasz ze sprzęgłem, nie narażasz się na niekontrolowane akcje jak skok auta, a to że jedzisz polo nie ma najmniejszego znaczenia. A jak cię przerasta wrzucenie luzu po odpaleniu to nie mam pytań. Twój ojciec ma zwyczajnie rację.
  • Odpowiedz
  • 5
@BajerOp PS. Wrzucam na luz (a raczej zostawiam auto na luzie), sytuacja dotyczyła tylko tych momentów gdy wsiadałem do samochodów gdzie była wrzucona jedynka i się tego nie spodziewałem ))¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@BajerOp: Gówno nie rację. Jeżdżę różnymi autami od 10 lat i przez ten czas zostawiam auto tylko na ręcznym (do czego został on zresztą stworzony). Przez ten czas również może 1 czy 2 zostawiłem dodatkowo na biegu bo stromizna była, ale na co dzień nie ma żadnego uzasadnionego powodu by zostawiać auto na biegu.

I nigdy nie przymarzła mi w zimie linka- wystarczy nie zostawiać auta na tydzień na mrozie.

Zgadzam
  • Odpowiedz
@senseiharanaoko: linka peknie ze starości albo innego powodu i już. Bieg to dodatkowe zabezpieczenie i tyle. A wystarczy nie zostawiać auta na tydzień nie jest takie oczywiste, bo każdy inaczej używa pojazdów.
  • Odpowiedz