Wpis z mikrobloga

Mirki, kłócę się już z ojcem o to po raz Nty i dalej nie możemy dojść do porozumienia. Widać tu zupełnie dwie różne szkoły parkowania samochodu. Mianowicie, starszy uważa, że powinno zostawiać się samochód na ręcznym i zawsze obowiązkowo wrzucać jedynkę, natomiast ja uważam, że sam ręczny wystarczy (pomijając jakieś hardkorowo parkowanie na stromiźnie, to wtedy też wrzucam jedynkę dla pewności). Proszę o wasze głosy, jak wy parkujecie?
#kiciochpyta #samochody #motoryzacja
  • 188
@PerkoS tak jak pisałem wyżej, wyrobiłem już w sobie ten odruch, natomiast pierwsze kilka takich sytuacji zawsze kończyło się wyrwaniem auto do przodu. To o tym sprzęgle to dodatkowa anegdota sprzed wielu już miesięcy i nieaktualna więc zamykam ten temat bo chodziło mi tylko o to jak zostawia się samochód na postoju. Dobranoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fan_comy: z tym zamarzaniem jest tak, że jeśli linka jest w porządku, bez dziur w pancerzu przez które dostawałby się mokry syf, to raczej nie przymarznie (aczkolwiek sam nigdy nie ryzykuję po pewnej przygodzie która kosztowała mnie dniówkę). Klocki do tarczy raczej nie przymarzną, jedynie możesz je zespawać jadąc z zamarzniętą linką. Dopiero wtedy jesteś w dupie :D
@fan_comy: #!$%@? Dokalndie jak mój ze musi być na 1 i zawsze jak mojego używa zostawia na jedynce i auto mi do przodu leci i zawsze się #!$%@?... odpalam bez sprzęgła i zostawiam na ręcznym tyle wrzucanie na bieg nie zostało do tego stworzone porostu są tam zęby które się trzymają ale w życiu tak producent nie mówił i stworzył ręczny by auto stało w miejscu :) przecież jak się ma
Ale gnije jak czytam te komentarze... każdy najmądrzejszy. Zawsze mnie rozpieprza to zostawianie na biegu, może to było dobre w czasach dużych fiatów :) różne auta zostawiałem na długo na ręcznym w zimie i zawsze wszystko ok. Na codzień przy parkowaniu tylko ręczny. Nigdy się nic nie stało, czy górka czy nie. A mówię o autach pełnoletnich... moj ojciec tez zostawia na biegu - jak sam mówi bo kiedyś miał długo auto
Mirki, kłócę się już z ojcem o to po raz Nty i dalej nie możemy dojść do porozumienia. Widać tu zupełnie dwie różne szkoły parkowania samochodu. Mianowicie, starszy uważa, że powinno zostawiać się samochód na ręcznym i zawsze obowiązkowo wrzucać jedynkę, natomiast ja uważam, że sam ręczny wystarczy (pomijając jakieś hardkorowo parkowanie na stromiźnie, to wtedy też wrzucam jedynkę dla pewności). Proszę o wasze głosy, jak wy parkujecie?

#kiciochpyta #samochody #motoryzacja

Jak
@senseiharanaoko: Ręczny może zawieść. Jak masz auto na biegu to masz dodatkowe zabezpieczenie. Nic cię to nie kosztuje bo i tak parkujesz zazwyczaj na jedynce/wstecznym.

W dodatku to, że nie ma górki nic nie znaczy. Czasem jest stromizna na płaskim terenie. Niby parking płaski a auto może przejechać na drugą stronę bo jak przyłożysz poziomicę to pochyło.

Nie rozumiem twojego GÓWNO nie rację. Lepiej zabezpieczyć auto podwójnie niż potem mieć problem