Wpis z mikrobloga

Mirki, kłócę się już z ojcem o to po raz Nty i dalej nie możemy dojść do porozumienia. Widać tu zupełnie dwie różne szkoły parkowania samochodu. Mianowicie, starszy uważa, że powinno zostawiać się samochód na ręcznym i zawsze obowiązkowo wrzucać jedynkę, natomiast ja uważam, że sam ręczny wystarczy (pomijając jakieś hardkorowo parkowanie na stromiźnie, to wtedy też wrzucam jedynkę dla pewności). Proszę o wasze głosy, jak wy parkujecie?
#kiciochpyta #samochody #motoryzacja
  • 188
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fan_comy: ja zostawiam na ręcznym i biegu, ale jak ktoś zostawia tylko na jednym z powyższych, to nie zamierzam jakoś specjalnie agitować za moim rozwiązaniem, to po prostu ekstra ostrożność. Na zimę zostawiam tylko na biegu (no chyba że się zapomnę), bo przymarzanie, to nie legendy.
@jempierozki to nie urban legend. Ja miałem taką sytuację, ale to pusciło szybko. Kiedyś w passacie ojca za to gdzie miał na guzik (2007 b6) nie mógł mu puścić i cały czas się świecił
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@fan_comy: ręczny i bieg (jedynka na płaskim i pochyłym w tył, wsteczny na pochyłym do przodu - przeciwnie do ruchu staczania) Przy starszych pojazdach, zimą można ograniczyć się tylko do biegu. Wynika to z tego, że ręczny może przymarznąć przy starszych samochodach.
@ZdolnyAleLeniwy odpala się ze sprzęgłem to lepsze dla auta. Pomijając już jak ciężko jest wrzucić luz przed odpaleniem.
Bieg jest zawsze pewniejszym rozwiązaniem i mniej awaryjnym i nie wiem dlaczego ktoś mógłby twierdzić inaczej w przypadku skrzyni manualnej.

Większość chyba nie zdaje sobie sprawy o ile rzadsze jest "wyskoczenie" biegu podczas postoju od pekniecia/zamarznięcia linki
Kiedyś starego merca w123 na mechanicznej pompie na pych odpaliliśmy jak stał tylko na biegu. Wystarczyło się oprzeć we 4 osoby i sam pojechał ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Tommo22 I wrócił czy jeszcze jedzie? :D W sumie jeśli wróci to będzie dowód ostateczny na kulistą Ziemię :D
@fan_comy: Po prostu ręczny prędzej czy później się zepsuje. Zerwie się linka albo coś po prostu padnie, i wtedy jak będziesz miał pecha to auto ci zjedzie, i skasujesz swoje oraz sąsiada. Wiadomo, że szanse są małe ale skoro małym kosztem można zmniejszyć ryzyko to czemu z tego nie korzystać? Mi kiedyś auto zjechało na środek parkingu mimo zaciągniętego ręcznego. Samochód zawsze stał na płaskim, a ręczny trochę trzymał. Jak odchodziłem
@fan_comy:

najlepiej bieg + ręczny. Jeśli już musisz z czegoś rezygnować to lepiej jest odpuścić ręczny. Po prostu jest mniejsza szansa, że wypadnie Ci z biegu jakimś cudem niż, że zjedzie Ci z ręcznego. Poza tym poruszana wyżej kwestia przymarzania.
Tylko na biegu, a jak pochyło w przód to wsteczny . Na ręcznym to sobie można zostawiać jak się idzie na 10min do sklepu a nie 8h w pracy i to jeszcze w zimie. Sam raz miałem zamarznięty i puścił dopiero przy cofaniu za którymś razem