Wpis z mikrobloga

Mirki, kłócę się już z ojcem o to po raz Nty i dalej nie możemy dojść do porozumienia. Widać tu zupełnie dwie różne szkoły parkowania samochodu. Mianowicie, starszy uważa, że powinno zostawiać się samochód na ręcznym i zawsze obowiązkowo wrzucać jedynkę, natomiast ja uważam, że sam ręczny wystarczy (pomijając jakieś hardkorowo parkowanie na stromiźnie, to wtedy też wrzucam jedynkę dla pewności). Proszę o wasze głosy, jak wy parkujecie?
#kiciochpyta #samochody #motoryzacja
  • 188
@fan_comy ręczny+jedynka. Powinno się oba, w ramach bezpieczeństwa ale częściej już się spotykam z jedynką samą zamiast ręcznego samego. Ale "ustawowo" jedynka i ręczny
@linijkana20cm jezu ludzie xD ile razy mam tłumaczyć, że odpalałem ze sprzęgłem a potem puszczałem będąc nieświadomym, że jest wrzucona 1ka zamiast zostawiony luz. Od kiedy mam prawko tak parkuje każdym samochodem (tylko ręczny) i nauczyłem się, że luz jest zawsze, nie mam odruchu by odpalać ze sprzęgłem i sięgać do skrzyni by z 1jki wrzucać luz. To wszystko. Pytałem tylko o to jak parkujecie a tutaj totalna gównoburza o nieistotne sprzęgło,
@foster1 ja tam nie wiem, mam Polo z 2004 roku, używan, kupiony w te zimę, jeździłem w mrozach po -20 stopni, jako, że jestem pracownikiem fizycznym to samochód stał ponad 12h pod zakładem na zaciągnięty ręcznym, nic się nie wydarzyło. Samochód diesel, jedyne co robię to jak dojeżdżam samochodem to czekam 15 sekund by ta turbina jakaś tam dokręciła się na płynącym oleju (tak mi łojciec tłumaczył, o szczegóły nie pytaj). Pewnie
@fan_comy co do rwania to w sumie nawyki. Kiedyś zostawiałem na luzie + ręczny, a ojciec na biegu i co brałem auto jak on jeździl to szarpnięcie więc wyrobiłem sobie nawyk odpalania na sprzęgle :D, a jak odpalam i tak na sprzęgle to od razu wrzucam 1 i w sumie tak mi zostało co jest głupie bo zawsze jak odpalę to i tak wrzucam na luz nim ruszę bo musze połączyć się
@fan_comy: ja słyszałam jeszcze o tym argumencie, że auto zostawione na biegu, w razie W, straż pożarna czy inne służby łatwo mogą przepchnąć/ przeciągnąć, a z ręcznym już trudniej. ja osobiście w lecie ręczny, w zimie bieg.
@fan_comy: no dobra.
- wsiadasz do auta
- wduszasz sprzęgło
- odpalasz
- no i co... przy puszczaniu sprzęgła nie masz odruchu sprawdzenia biegu? Puszczasz sprzęgło - po zmianie biegu, puszczasz na postoju - po zluzowaniu, czyli zawsze ruchowi nogą towarzyszy gmeranie przy drążku. Wyłączasz ten odruch przy odpalaniu auta?

Tego nie uczą przypadkiem na kursie, żeby sprawdzić bo każdy inaczej auto zostawia?